В останні дні серпня ситуація на валютному ринку залишатиметься в межах серпневих трендів: на тлі незначних та різновекторних змін зміна курсу відбуватиметься в межах нових тимчасових коридорів: 41-41,7 грн/долар на безготівковому ринку та 41-42 грн/долар на готівковому. Про це в коментарі "РБК-Україна" сказав Тарас Лєсовий, начальник департаменту казначейства Глобус Банку, передають Патріоти України.
"Можемо припустити, що станом на 1 вересня офіційний курс застигне в межах 41,4-41,6 грн/долар. Тобто девальвація гривні, порівняно з курсовими показниками 1 серпня (офіційний курс був на рівні 41 грн/долар) може скласти до 1,4%", - сказав він.
Як зазначив Лєсовий, як і тижнем раніше на валютному ринку може бути відчутною роль регулятора, який гаситиме” можливі прояви ажіотажного попиту через валютні інтервенції, тим самим встановлюючи баланс між попитом і пропозицією.
"Та й взагалі, дію режиму "керованої гнучкості" ніхто не скасовував: це означає, що будь-які поточні курсові зміни не стануть неприємною несподіванкою - утворена система змін не передбачає надмірний курсових стрибків", - додав банкір.
За прогнозом банкіра, с 26 по 30 серпня ситуація на валютного ринку буде такою:
"Таким чином, останній тиждень серпня стане цілком логічним продовженням всього місяця: курсові тренди змінюватимуться поперемінно з незначним, ледь помітним просуванням курсів вгору. Однак основні зміни стануться вже восени, хоч і вони не будуть зненацька. Нацбанк застосовуватиме ефективну політику з недопущення руйнації архітектури валютного ринку", - констатував Лєсовий.
В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...