Російський "Газпром" погрожує, що повністю зупинить постачання газу в Україну. Насправді він уже припинив постачання в деякі країни, тому й до такого розвитку подій треба бути готовим. Про це розповіла радниця міністра енергетики України Лана Зеркаль, передають Патріоти України.
Зеркаль зазначила, що "Газпром" припинив постачання газу через Польщу, у Фінляндію, "Північним Потоком 1". Логічно припустити, що згодом вони повністю припинять постачання. "Будуть купатись у своєму газі самі, насолоджуватись факелами й вогнищами від цього газу в Росії", – зауважила радниця міністра енергетики України.
Вона продовжила, що нині постачання від "Газпрому" відбувається в мінімальних обсягах. Зокрема, Україна припинила працювати з окупованою ГТС "Сохрановка", однак Росія не перекинула ті обсяги на ГТС "Суджа", хоча через неї постачати можна набагато більше. "Припинення постачання входить у їхню логіку. Хоча, що вони робитимуть, ніхто вгадати не може", – наголосила Зеркаль.
Радниця міністра енергетики України розказала, як наприкінці липня росіяни раптово збільшили тиск. Однак наша ГТС упоралась і не допустила ніякої катастрофи. Декілька років тому через подібне стався вибух на туркменській ГТС. "Фактично, це був терористичний акт", – підкреслила вона.
За словами Зеркаль, європейський ринок на погрози Росії вже не реагує. Зокрема, й на заяви Мєдвєдєва про те, що Європа платитиме ще більше за газ. Навіть президент Франції Емануель Макрон сказав, що Росія вже постачає всього 9% газу.
"Європейці підготували вже 90% своїх підземних сховищ. Тому на зимовий період вони забезпечені. Крім того, вони встановлюють плавучі термінали. Зокрема, Німеччина у грудні – січні встановить 2 термінали, у планах ще 4 на наступний рік", – зазначила радниця міністра енергетики України.
Вона додала, що Європа вже виходить із того, що втратила Росію і "Газпром" як постачальника. Тому всі заяви не релевантні тепер для формування цін.
Зеркаль зауважила, що на погрози і шантаж Росії не реагують і інші неєвропейські країни. Зокрема, Китай. За підсумками ШОС не було домовленостей про будівництво ГТС "Сила Сибіру 2". Росія одразу ж анонсувала проведення ремонтних робіт на "Сила Сибіру 1". Тож, тимчасово й Китай залишився без постачання газу. "Щоправда, ще багато країн, які залежать від російського газу. Зокрема, Грузія, Вірменія", – наголосила радниця міністра енергетики України.
Вона продовжила, що все ж ніхто у світі не дасть Росії тих прибутків, які давала Європа за газ. У Китай газ вона постачає за 10% ціни, яка була в Європі. "Не можна порівнювати доходи від Китаю, куди йдуть менші обсяги, й утрату європейського ринку", – підсумувала Зеркаль.
Банки Індії, яка посідає друге місце у світі серед імпортерів російської нафти, почали блокувати платежі для РФ. Проблеми з транзакціями почалися після 10 січня, коли попередня адміністрація США запровадила санкції проти нафтової галузі Росії, передают...
В Україні чинний закон передбачає цілу низку причин для скасування пенсій або навіть повернення їх до бюджету. При цьому найчастіше пенсіонерам дають 10 днів для того, щоб поновити виплату, передають Патріоти України. Так, відповідно до Закону України ...