Час стрімкого падіння гривні: Продавати чи купувати валюту - поради економістів

Гривневі депозити втрачають свою привабливість, долар та євро після довгої стадії "анабіозу" стрімко дорожчають до української валюти. Що далі?

Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин у коментарі ТСН зазначив, що за нинішнього середнього курсу купівлі долара депозити в гривні майже досягли паритету з інвестиціями в готівкову валюту. У зв'язку з цим економіст порадив не відкривати нові депозити в гривні, а звернути увагу на державні цінні папери, прибутковість яких вища.

Зі свого боку президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко вважає, що можна ризикнути і продати валюту, а потім дочекатися зниження курсу і купити її. За його словами, зниження курсу долара можна буде очікувати в середині червня.

"Певний ризик у наявності, але на валютній готівці, купленій півроку тому по 36 грн/долар, можна тепер заробити чотири гривні на кожному доларі, у перерахунку це 22% річних, більше ніж на депозитах і ОВДП. Але можна і програти, якщо мій прогноз не справдиться, і долар не подешевшає", - попередив експерт.

Водночас фінансовий аналітик Андрій Шевчишин радить купити долари або євро, бо потенціал для девальвації гривні до 41 гривні за долар залишається.

Курс долара в Україні - прогноз експертів

Експерти вважають, що гривня до кінця тижня продовжить дешевшати. За словами члена Економічного дискусійного клубу Олега Пендзина, НБУ встановив офіційний курс понад 40 грн за долар, що прискорить тренд на падіння гривні.

Зі свого боку президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко заявив, що попит на валюту скоро піде на спад, відповідно подешевшає і долар.

Вас також можуть зацікавити новини:

  • Місія МВФ розпочала перегляд програми з Україною: який транш можемо отримати
  • Старі 50 копійок можуть озолотити: який вигляд має забутий у скарбничках скарб
  • Рада візьметься за підвищення податків: коли українцям очікувати чергового "покращення"

В Росії та Білорусі очікується гострий дефіцит популярних фруктів

середа, 12 червень 2024, 20:02

Весняні заморозки та град завдали значної шкоди російському та білоруському садівництву, особливо сильно постраждали груша та яблуко. Портал EastFruit повідомляє, що в окремих регіонах втрати досягають 70% врожаю, передають Патріоти України. Якщо казат...

Одна заява - 10 послуг: У "Дії" запускають велике нововведення для бізнесу

середа, 12 червень 2024, 18:56

На порталі "Дія" запустили нововведення для бізнесу. Це нова комплексна послуга "е-Підприємець", передають Патріоти України з посиланням на віце-прем'єра з цифрової трансформації Михайла Федорова у Telegram та портал "Дія". "е-Підприємець" - це сервіс...