Через морози в Україні виник дефіцит електрики: За якої температури почнуться відключення

Обмеження постачання електроенергії споживачам в Україні можуть розпочатися у разі, якщо середньодобова температура опуститься до мінус 8-10 градусів. При цьому, найймовірніше, йдеться про періодичні відключення на 1-3 години. Найвищі ризики - у Києві та Одеській області. Таке припущення озвучив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко в ефірі "Київ24", передають Патріоти України.

За його словами, наразі Україні вдається компенсувати дефіцит в енергосистемі за рахунок допомоги з європейської енергосистеми. Однак у разі серйозного похолодання цього інструменту може не вистачити.

"Багато є розрахунків, різних сценаріїв, як можуть розвиватися події. Але я думаю, що за середньодобової температури десь мінус 8-10 градусів – саме середньодобової – на жаль, доведеться застосовувати графіки. І до цього українцям слід бути готовими. Хоча мені здається, більша частина людей розуміла це ще до настання зими і готувалася", – зазначив Харченко.

Він також уточнив, що енергетики щороку готують графіки відключення електроенергії. А цього року до питання підійшли особливо ретельно з огляду на минулорічні скарги українців на такі графіки.

"Енергетики попереджали та попереджають багато разів, що за умови низьких температур в енергосистемі України буде дефіцит. Це об'єктивна ситуація... Це не означає, що буде якийсь армагедон... Будуть графіки відключень, за якими на 1-3 години у певні години доведеться відключати електроенергію, щоб усі мали можливість її отримувати та користуватися електрикою", – пояснив Харченко.

Експерт зазначив, що енергетики дійсно серйозно підготувалися до поточної зими та завершили всі заплановані роботи з відновлення енергосистеми. Однак це не означає, що відновлено всі генеруючі потужності – таке просто неможливо.

"Нам знищили 50% генеруючих потужностей, зрозуміло, є певна нестача... Немає чарівної палички, не можна відновити наші старі вугільні електростанції, які найбільше постраждали і зараз є найпроблемнішими об'єктами в енергосистемі. Їм і так було по 50 років, а тепер у них ще й прилетіли ракети, дрони", – наголосив фахівець.

Які регіони найпроблемніші

За словами Харченка, від відключень не застрахована жодної область України. Усі вони у разі дефіциту електроенергії та запровадження планових відключень отримують ліміти споживання струму, при виході за які розпочнуться обмеження. Однак у деяких областях ситуація більш напружена, ніж у інших.

"Найбільш ризикові зони у нас, найпроблемніші – це Київ і Одеса, Одеський регіон. Далі йде Харківський, Сумський, Чернігівський. Ось це найпроблемніші зони в енергосистемі. Київ – дуже велике місто з дуже великим споживанням, і одночасно воно дуже залежить від Відповідно, щоб запитати Київ працює кілька електростанцій у різних частинах енергосистеми. І якщо є проблеми в мережах дорогою на Київ, то Київ одразу стає дефіцитним", – пояснив Харченко.

Уже на бойовому чергуванні: Китай готовий використати свій власний "‎Кинджал", - The War Zone‎

четвер, 3 квітень 2025, 11:22

Китайська балістична ракета повітряного базування KD-21, схоже, тепер перебуває на бойовому чергуванні. Про це повідомляє спеціалізований портал The War Zone, передають Патріоти України. Варто сказати, що про цю зброю відомо давно. Публічну демонстраці...

Хоче дружити з Путіним? Нові мита Трампа торкнулись навіть малих острівних територій, але не зачепили РФ

четвер, 3 квітень 2025, 10:28

Мита, введені президентом Трампом, оминули Росію, оскільки санкції США вже "перешкоджають будь-якій значущій торгівлі", хоча Америка продовжує торгувати з РФ більше, ніж з такими країнами, як Маврикій чи Бруней, що потрапили до списку, передають Патріо...