Обмеження постачання електроенергії споживачам в Україні можуть розпочатися у разі, якщо середньодобова температура опуститься до мінус 8-10 градусів. При цьому, найймовірніше, йдеться про періодичні відключення на 1-3 години. Найвищі ризики - у Києві та Одеській області. Таке припущення озвучив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко в ефірі "Київ24", передають Патріоти України.
За його словами, наразі Україні вдається компенсувати дефіцит в енергосистемі за рахунок допомоги з європейської енергосистеми. Однак у разі серйозного похолодання цього інструменту може не вистачити.
"Багато є розрахунків, різних сценаріїв, як можуть розвиватися події. Але я думаю, що за середньодобової температури десь мінус 8-10 градусів – саме середньодобової – на жаль, доведеться застосовувати графіки. І до цього українцям слід бути готовими. Хоча мені здається, більша частина людей розуміла це ще до настання зими і готувалася", – зазначив Харченко.
Він також уточнив, що енергетики щороку готують графіки відключення електроенергії. А цього року до питання підійшли особливо ретельно з огляду на минулорічні скарги українців на такі графіки.
"Енергетики попереджали та попереджають багато разів, що за умови низьких температур в енергосистемі України буде дефіцит. Це об'єктивна ситуація... Це не означає, що буде якийсь армагедон... Будуть графіки відключень, за якими на 1-3 години у певні години доведеться відключати електроенергію, щоб усі мали можливість її отримувати та користуватися електрикою", – пояснив Харченко.
Експерт зазначив, що енергетики дійсно серйозно підготувалися до поточної зими та завершили всі заплановані роботи з відновлення енергосистеми. Однак це не означає, що відновлено всі генеруючі потужності – таке просто неможливо.
"Нам знищили 50% генеруючих потужностей, зрозуміло, є певна нестача... Немає чарівної палички, не можна відновити наші старі вугільні електростанції, які найбільше постраждали і зараз є найпроблемнішими об'єктами в енергосистемі. Їм і так було по 50 років, а тепер у них ще й прилетіли ракети, дрони", – наголосив фахівець.
Які регіони найпроблемніші
За словами Харченка, від відключень не застрахована жодної область України. Усі вони у разі дефіциту електроенергії та запровадження планових відключень отримують ліміти споживання струму, при виході за які розпочнуться обмеження. Однак у деяких областях ситуація більш напружена, ніж у інших.
"Найбільш ризикові зони у нас, найпроблемніші – це Київ і Одеса, Одеський регіон. Далі йде Харківський, Сумський, Чернігівський. Ось це найпроблемніші зони в енергосистемі. Київ – дуже велике місто з дуже великим споживанням, і одночасно воно дуже залежить від Відповідно, щоб запитати Київ працює кілька електростанцій у різних частинах енергосистеми. І якщо є проблеми в мережах дорогою на Київ, то Київ одразу стає дефіцитним", – пояснив Харченко.
Китайська балістична ракета повітряного базування KD-21, схоже, тепер перебуває на бойовому чергуванні. Про це повідомляє спеціалізований портал The War Zone, передають Патріоти України. Варто сказати, що про цю зброю відомо давно. Публічну демонстраці...
Мита, введені президентом Трампом, оминули Росію, оскільки санкції США вже "перешкоджають будь-якій значущій торгівлі", хоча Америка продовжує торгувати з РФ більше, ніж з такими країнами, як Маврикій чи Бруней, що потрапили до списку, передають Патріо...