Через рішення Держдуми: Росія може залишитися без міжнародних платіжних систем

Російські дочки Visa і MasterCard при всьому бажанні не зможуть привести свої правила у відповідність з новими вимогами у РФ.

Міжнародні платіжні системи можуть піти з Росії в результаті західних санкцій і дій у відповідь Держдуми і Центробанку. Про це йдеться в матеріалі видання "Комерсант", передають Патріоти України.

23 липня нижня палата Держдуми збирається розглянути в другому читанні поправки до законопроекту "Про національну платіжну систему", які підтримує ЦБ; вони повинні забезпечити безперервність карткових платежів в Росії. По суті ж, російським дочірнім компаніям міжнародних платіжних систем (МПС) заборонять зупиняти розрахунки за картками банків, що потрапили під санкції. Поправки стосуватимуться МПС, чиї "доньки" зареєстровані в ЦБ, зокрема Visa, MasterCard, China Union Pay, JCB. Якщо законопроект буде прийнятий, їм заборонять вводити "критерії призупинення, припинення участі в платіжній системі з ініціативи оператора платіжної системи, пов'язаних, відповідно, з призупиненням, припиненням участі в іноземній платіжній системі".

На те, щоб почати працювати за новими правилами, платіжним системам дадуть півроку. Після цього припинення розрахунків будь-якого банку через санкції буде вважатися порушенням. Якщо воно не буде усунуто, ЦБ виключить компанію з реєстру операторів платіжних систем, що буде означати заборону на роботу в Росії. При цьому, як зазначає "Коммерсант", російські дочки Visa і MasterCard при всьому бажанні не зможуть привести свої правила у відповідність з новими вимогами - вони не мають права не виконувати розпорядження своєю головної організації. У Visa і MasterCard буде можливість залишитися на російському ринку в якості операторів "іноземних платіжних систем" (це поняття також вводиться поправками до законопроекту). Однак опитані виданням експерти вважають, що, швидше за все, ці компанії просто згорнуть свій бізнес в Росії.

Тарифи зростають: В Україні ввели абонплату на газ. Скільки доведеться переплатити

субота, 25 січень 2020, 17:37

Варто враховувати, що остання цифра – 7,97 грн – розрахована з урахуванням ціни кубометра + абонплати на один куб. Але якщо в минулому році витрачали менше блакитного палива, то і кінцева вартість кубометра може бути менше. . «За основу береться обсяг...

Хіти тижня. Долар має коштувати 10 гривень: У The Economist приголомшили заявою

субота, 25 січень 2020, 16:00

Видання The Economist опублікувало рейтинг найбільш недооцінених валют у світі. Україна опинилася на 50 місці з 56 можливих, передають Патріоти України. Видання The Economist наводить дані за січень. В Україні бургер Бік-Мак з Макдональдсу коштує 57 гр...