Через рішення Держдуми: Росія може залишитися без міжнародних платіжних систем

Російські дочки Visa і MasterCard при всьому бажанні не зможуть привести свої правила у відповідність з новими вимогами у РФ.

Міжнародні платіжні системи можуть піти з Росії в результаті західних санкцій і дій у відповідь Держдуми і Центробанку. Про це йдеться в матеріалі видання "Комерсант", передають Патріоти України.

23 липня нижня палата Держдуми збирається розглянути в другому читанні поправки до законопроекту "Про національну платіжну систему", які підтримує ЦБ; вони повинні забезпечити безперервність карткових платежів в Росії. По суті ж, російським дочірнім компаніям міжнародних платіжних систем (МПС) заборонять зупиняти розрахунки за картками банків, що потрапили під санкції. Поправки стосуватимуться МПС, чиї "доньки" зареєстровані в ЦБ, зокрема Visa, MasterCard, China Union Pay, JCB. Якщо законопроект буде прийнятий, їм заборонять вводити "критерії призупинення, припинення участі в платіжній системі з ініціативи оператора платіжної системи, пов'язаних, відповідно, з призупиненням, припиненням участі в іноземній платіжній системі".

На те, щоб почати працювати за новими правилами, платіжним системам дадуть півроку. Після цього припинення розрахунків будь-якого банку через санкції буде вважатися порушенням. Якщо воно не буде усунуто, ЦБ виключить компанію з реєстру операторів платіжних систем, що буде означати заборону на роботу в Росії. При цьому, як зазначає "Коммерсант", російські дочки Visa і MasterCard при всьому бажанні не зможуть привести свої правила у відповідність з новими вимогами - вони не мають права не виконувати розпорядження своєю головної організації. У Visa і MasterCard буде можливість залишитися на російському ринку в якості операторів "іноземних платіжних систем" (це поняття також вводиться поправками до законопроекту). Однак опитані виданням експерти вважають, що, швидше за все, ці компанії просто згорнуть свій бізнес в Росії.

Навіть назва змусить ворога дрижати: В Україні представили бойовий гелікоптер ВМ-4В "Кіборг" (відео)

середа, 30 вересень 2020, 6:10

Відео застосування гелікопетра ВМ-4В «Кіборг» в сучасних військових конфліктах. Авіаційна компанія «Вектор» представила оновлений ролик застосування гелікопетра ВМ-4В «Кіборг» в сучасних військових конфліктах. Про це пишуть Крила, передають Патріоти Ук...

Гривня слабшає на міжбанку та курсах НБУ

вівторок, 29 вересень 2020, 22:42

29 вересня котирування нацвалюти до долара на відкритті міжбанку встановились на рівні 28,27 - 28,29 гривні, на закритті - на рівні 28,32 - 28,34 гривні.