Міжнародні платіжні системи можуть піти з Росії в результаті західних санкцій і дій у відповідь Держдуми і Центробанку. Про це йдеться в матеріалі видання "Комерсант", передають Патріоти України.
23 липня нижня палата Держдуми збирається розглянути в другому читанні поправки до законопроекту "Про національну платіжну систему", які підтримує ЦБ; вони повинні забезпечити безперервність карткових платежів в Росії. По суті ж, російським дочірнім компаніям міжнародних платіжних систем (МПС) заборонять зупиняти розрахунки за картками банків, що потрапили під санкції. Поправки стосуватимуться МПС, чиї "доньки" зареєстровані в ЦБ, зокрема Visa, MasterCard, China Union Pay, JCB. Якщо законопроект буде прийнятий, їм заборонять вводити "критерії призупинення, припинення участі в платіжній системі з ініціативи оператора платіжної системи, пов'язаних, відповідно, з призупиненням, припиненням участі в іноземній платіжній системі".
На те, щоб почати працювати за новими правилами, платіжним системам дадуть півроку. Після цього припинення розрахунків будь-якого банку через санкції буде вважатися порушенням. Якщо воно не буде усунуто, ЦБ виключить компанію з реєстру операторів платіжних систем, що буде означати заборону на роботу в Росії. При цьому, як зазначає "Коммерсант", російські дочки Visa і MasterCard при всьому бажанні не зможуть привести свої правила у відповідність з новими вимогами - вони не мають права не виконувати розпорядження своєю головної організації. У Visa і MasterCard буде можливість залишитися на російському ринку в якості операторів "іноземних платіжних систем" (це поняття також вводиться поправками до законопроекту). Однак опитані виданням експерти вважають, що, швидше за все, ці компанії просто згорнуть свій бізнес в Росії.
Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...