У Німеччині розглядають можливість вилучення свого золотого запасу зі сховища в Нью-Йорку, через занепокоєння непередбачуваною політикою президента США Дональда Трампа. Про це повідомляє The Telegraph, передають Патріоти України.
Упродовж десятиліть Німеччина зберігала 1200 тонн свого золотого запасу — другого за величиною у світі після американського — в сховищі Федеральної резервної системи США на Мангеттені. Проте зараз політики з Християнсько-демократичного союзу (ХДС), який, ймовірно, очолить наступний уряд, розмірковують над поверненням цього золота додому через зростаючу недовіру до США як надійного партнера.
Колишній міністр уряду Німеччини Марко Вандервіц підтвердив, що питання збереження золота знову стало актуальним. Він давно закликає дозволити німецьким посадовцям перевіряти стан золотого запасу або ж повністю повернути його на територію Німеччини. У 2012 році йому відмовили у проханні особисто оглянути злитки.
Євродепутат від ХДС Маркус Фербер також наголосив на потребі регулярного контролю над запасами. Він вимагає, щоб офіційні представники Бундесбанку мали змогу особисто перераховувати золоті злитки і документувати ці перевірки.
Ці заяви пролунали ще до того, як Дональд Трамп цього тижня запровадив нові широкомасштабні мита на товари з Європейського союзу — фактор, який іще більше підкріпив позицію політиків.
Німецький золотий запас почали накопичувати після Другої світової війни завдяки активному експорту та великому торговому профіциту. У рамках Бреттон-Вудської системи надлишок валюти було обміняно на золото. На сьогодні золото, що залишається в США, оцінюється у 113 мільярдів євро, що становить приблизно 30% усіх німецьких запасів. Близько половини зберігається у Франкфурті, ще 13% — у Лондоні.
Раніше зберігання золота у США вважалося доцільним: у разі кризи його можна було швидко обміняти на долари — головну резервну валюту у світі. Але зараз дедалі більше політиків, як-от Міхаель Єгер з Європейської асоціації платників податків, вважають, що золото слід якнайшвидше повернути до Німеччини або принаймні до Європи.
Втім, Бундесбанк наразі не поділяє цих побоювань і запевняє, що не має сумнівів у надійності та безпечності Федеральної резервної системи США як партнера зі зберігання золотих резервів.
Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...