В Україні через збій мережі "Київстар" 12 грудня мешканці тисяч сіл виявилися відрізаними від фінансової системи України. Це сталося через те, що без мобільного зв'язку люди не можуть скористатися терміналами EasyPay, які за межами великих міст часто є єдиним способом внести безготівкову оплату, використовуючи паперові гроші. У зв'язку з цим EasyPay в екстреному порядку змінив правила користування терміналами, передають Патріоти України.
Так, до моменту поновлення зв'язку "Київстар" у повному обсязі для користування терміналами EasyPay не потрібен OTP-пароль (тобто одноразовий пароль, який надходить у SMS чи месенджерах). Про це повідомив засновник та CEO компаніїОлексій Авраменко.
"Ми отримали дуже багато звернень від клієнтів, які не живуть у великих містах. Більше 2000-3000 сіл залишились відрізані від фінансової системи України, так як термінал EasyPay там — єдиний спосіб перевести гроші з готівки у безготівкову форму та розрахуватися за потрібні послуги (поповнити мобільний, оплатити кредит, переказати кошти за реквізитами тощо). Тому я прийняв вольове, а головне людяне рішення: до відновлення роботи КС ми відключили OTP-пароль для всіх клієнтів", – заявив Авраменко.
Він уточнив, що компанія окремим листом звернеться до Національного банку України (НБУ) із окремим листом через зміну рівня безпеки платежів. У звичайній ситуації такі дії EasyPay могли бути розцінені як порушення правил роботи платіжних систем. Зокрема, згідно з чинним законом вони зобов'язані верифікувати клієнтів через OTP-пароль, який абоненти зараз не можуть отримати через збій у "Київстарі".
Проте компанія розраховує на розуміння з боку регулятора. "Упевнений, що в НБУ працюють такі самі люди, як і ми з вами, які не будуть штрафувати нас за такий вимушений і людяний крок з нашого боку", – зазначив Авраменко.
У той час як деякі держслужбовці отримували надто велику пенсію, яку навіть змушені були урізати, середня пенсійна виплата в Україні дорівнює лише 150 доларам. При цьому кожен третій з українських пенсіонерів змушений задовольнятися ще меншою виплатою ...
Українці залишаються найактивнішими іноземними покупцями житлової нерухомості в Польщі. У 2024 році вони придбали майже 9 тисяч квартир — це на 25% більше, ніж у 2023-му. Така динаміка не просто свідчить про зростання зацікавлення польським ринком — во...