Чергова ідея Гетманцева: Банки в Україні зможуть націоналізувати за 1 грн.

В українському парламенті зареєстрували надважливий "банківський" законопроєкт. Він пропонує під час воєнного стану націоналізувати системні банки за спрощеною процедурою. Держава зможе купувати такі фінустанови лише за 1 грн. Документ зареєстровано під номером 8069 нардепами профільного комітету на чолі з головою Данилом Гетманцевим. Ідея законопроєкту при цьому видається дуже дивною, пише у своєму Telegram-каналі "Орестократія" шеф-редактор OBOZREVATEL Орест Сохар, передають Патріоти України.

Нині в Україні – 14 системних банків (4 з них державні). До списку входять: А-Банк; Альфа Банк; Кредобанк; ОТП банк; Ощадбанк; Південний, ПриватБанк; ПУМБ; Райффайзен банк; Таскомбанк; Укргазбанк; Укрексімбанк; УкрСиббанк; Універсалбанк.

Вважається, що їхнє банкрутство може завдати великої шкоди фінансовій системі або навіть призвести до краху банківського ринку. Тому НБУ уважно стежить за фінансовим становищем цих банків.

Нардепи пропонують, щоб у процедурі банкрутства системних банків брала участь держава. Банк передаватимуть за 1 грн уряду, при цьому докапіталізувати таку фінансову установу (як у випадку з ПриватБанком) не потрібно.

Тобто через порушення фінансових показників НБУ може вирішити закрити один із системних банків, але замість закриття установу просто забере держава. Також фактично анулюють зобов'язання перед пов'язаними із власником клієнтами банків.

"Це дуже поганий сигнал для банкірів (а серед них є і банки з іноземними інвестиціями): акціонерам збираються повертати вартість фінустанови тільки після виплати репарацій із боку РФ Україні (тобто – бозна коли)... Націоналізація більше подібна на бажання розібрати [банк] на запчастини, аніж зберегти системний бізнес, просто змінивши попередніх власників на український уряд та докапіталізувавши банк. А це – вже така собі ідея", – зазначає Орест Сохар.

В Україні одночасно високий рівень безробіття та дефіцит працівників: Гетманцев оцінив вплив мобілізації на ринок праці

п’ятниця, 26 квітень 2024, 16:30

Мобілізація є одним із факторів, що призводить до дефіциту кадрів на українському ринку праці, що посилюється високим рівнем безробіття в країні. Проте цю проблему можна вирішити - зокрема, шляхом впровадження заходів з поліпшення системи бронювання та...

Закрутять гайки: США можуть оштрафувати Росію за відмову від долара, під прицілом й інші країни. - Bloomberg

п’ятниця, 26 квітень 2024, 15:39

У разі обрання президентом США наприкінці 2024 року Дональд Трамп може запровадити штрафні санкції для країн, які відмовляються від долара. Зокрема для Росії. Можливі дії передбачають, зокрема, експортний контроль та збори за маніпулювання валютою. Про...