Ослаблення курсу гривні по відношенню до долара пов'язане з сезонністю і закупівлею валюти для виведення з країни дивідендів "дочками" іноземних компаній. Про це "Апострофу" заявив заступник голови Нацбанку Дмитро Сологуб, передають Патріоти України.
За його словами, ніяких змін у політиці Нацбанку щодо обмінного курсу немає, він залишається гнучким і плаваючим, але на початку року імпорт переважає над експортом, що чинить тиск на нацвалюту.
У свою чергу, інвестиційний банкір і фінансовий аналітик Сергій Фурса стверджує, що зараз ситуація на валютному ринку важко зрозуміла, а тому і важко прогнозована.
"Версія Нацбанку про те, що це (зростання курсу долара) - залишкові явища сезонності, має право на життя. Ми знаємо, що традиційно в січні гривня найбільш слабка", - уточнив він.
За словами експерта, якщо це дійсно фактор сезонності, то в лютому гривня почне зміцнюватися. Однак, якщо мова все ж йде про зміну політики НБУ (незважаючи на запевнення самого регулятора), тоді нинішній тренд на девальвацію нацвалюти збережеться.
Аналітик інвестиційної компанії "Альпарі" Максим Пархоменко вважає, що спостережуване нині зміцнення долара обумовлено, в першу чергу, динамікою операцій на ринку Нацбанку.
"Незважаючи на те, що на ринку продовжує домінувати пропозиція долара, НБУ успішно його купує і штовхає ціни вгору", - заявив він.
. У п'ятницю, 4 квітня, на біржових торгах фьючерси на нафту впали до мінімуму за останні 4 роки, передають Патріоти України з посиланням на Reuters. . Ринок нафти відреагував черговим обвалом на рішення Китаю різко підвищити тарифи на американські то...
Президент США Дональд Трамп запровадив масштабні тарифи на імпорт із різних країн, що може суттєво змінити глобальний ринок торгівлі. Зокрема, можуть значно зрости ціни на iPhone, передають Патріоти України з посиланням на Reuters. За оцінками аналітик...