Ослаблення курсу гривні по відношенню до долара пов'язане з сезонністю і закупівлею валюти для виведення з країни дивідендів "дочками" іноземних компаній. Про це "Апострофу" заявив заступник голови Нацбанку Дмитро Сологуб, передають Патріоти України.
За його словами, ніяких змін у політиці Нацбанку щодо обмінного курсу немає, він залишається гнучким і плаваючим, але на початку року імпорт переважає над експортом, що чинить тиск на нацвалюту.
У свою чергу, інвестиційний банкір і фінансовий аналітик Сергій Фурса стверджує, що зараз ситуація на валютному ринку важко зрозуміла, а тому і важко прогнозована.
"Версія Нацбанку про те, що це (зростання курсу долара) - залишкові явища сезонності, має право на життя. Ми знаємо, що традиційно в січні гривня найбільш слабка", - уточнив він.
За словами експерта, якщо це дійсно фактор сезонності, то в лютому гривня почне зміцнюватися. Однак, якщо мова все ж йде про зміну політики НБУ (незважаючи на запевнення самого регулятора), тоді нинішній тренд на девальвацію нацвалюти збережеться.
Аналітик інвестиційної компанії "Альпарі" Максим Пархоменко вважає, що спостережуване нині зміцнення долара обумовлено, в першу чергу, динамікою операцій на ринку Нацбанку.
"Незважаючи на те, що на ринку продовжує домінувати пропозиція долара, НБУ успішно його купує і штовхає ціни вгору", - заявив він.
Ціна на фрукти в Україні підвищиться мінімум на 30 відсотків через несприятливі погодні умови. Недавні заморозки призвели до втрат врожаю кісточкової групи плодових дерев, таких як абрикоси та персики. Про це повідомив заступник голови Всеукраїнської а...
Наприкінці квітня 2025 року Україну накрила третя хвиля весняних заморозків, що призвело до значних втрат у садівництві. Найбільше постраждали абрикоси, також зазнали втрат вишня і черешня. Про це пише EastFruit, передають Патріоти України. «За поперед...