Ослаблення курсу гривні по відношенню до долара пов'язане з сезонністю і закупівлею валюти для виведення з країни дивідендів "дочками" іноземних компаній. Про це "Апострофу" заявив заступник голови Нацбанку Дмитро Сологуб, передають Патріоти України.
За його словами, ніяких змін у політиці Нацбанку щодо обмінного курсу немає, він залишається гнучким і плаваючим, але на початку року імпорт переважає над експортом, що чинить тиск на нацвалюту.
У свою чергу, інвестиційний банкір і фінансовий аналітик Сергій Фурса стверджує, що зараз ситуація на валютному ринку важко зрозуміла, а тому і важко прогнозована.
"Версія Нацбанку про те, що це (зростання курсу долара) - залишкові явища сезонності, має право на життя. Ми знаємо, що традиційно в січні гривня найбільш слабка", - уточнив він.
За словами експерта, якщо це дійсно фактор сезонності, то в лютому гривня почне зміцнюватися. Однак, якщо мова все ж йде про зміну політики НБУ (незважаючи на запевнення самого регулятора), тоді нинішній тренд на девальвацію нацвалюти збережеться.
Аналітик інвестиційної компанії "Альпарі" Максим Пархоменко вважає, що спостережуване нині зміцнення долара обумовлено, в першу чергу, динамікою операцій на ринку Нацбанку.
"Незважаючи на те, що на ринку продовжує домінувати пропозиція долара, НБУ успішно його купує і штовхає ціни вгору", - заявив він.
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...