Примусові обмеження електропостачання в Україні є наслідком атак на енергосистеми країни з боку Росії. При цьому самі енергетики не обирають, яким регіонам урізати подачу світла - все залежить лише від кількості руйнувань. Про це розповів член наглядової ради "Укренерго" Юрій Бойко, передає Forbes. Він зазначив: перш за все йдеться про центральні та східні області, передають Патріоти України.
"Багато читаю коментарів наших громадян, які скаржаться на те, що більшість обмежень споживання застосовується саме в центральних та східних областях. ...Українські енергетики не обирають регіонів, які потрібно відключати більше чи менше. Там, де цих обмежень більше, там, відповідно, більше руйнувань енергетичної інфраструктури", – пояснив Бойко.
При цьому він наголосив: пріоритетом для російських атак є Київ – оскільки в ньому "зосереджені керівництво країни та відомства, які забезпечують її функціонування". Проте головною метою агресора є дестабілізація усієї України.
"Поступово росіяни підвищують ставки. Починали з мереж "Укренерго", далі – теплові та гідроелектростанції. На цьому ворог не зупиниться. Ми розуміємо, що росіяни збирають сили для нового удару. Тому уряд, місцева влада, офіс президента, енергетики готуються до всіх можливих сценаріїв, навіть найгірших", – констатував Бойко.
Водночас він зазначив: у середньому дефіцит електроенергії в Україні становить 10-20%. Проте в окремих регіонах ситуація може бути набагато гіршою.
Як приклад він навів Київ, де рівень дефіциту складає 30%. Призвели до цього, за словами Бойка, кілька чинників. Серед яких – погіршення погодних умов. "Дефіцит на рівні 10-20% справедливий для оцінки ситуації по країні загалом. Але з погіршенням погодних умов 6 та 7 жовтня цей показник у Києві, наприклад, уже на рівні 30%. І це сукупність цих обох факторів", – пояснив член наглядової ради "Укренерго".
У 2025 році українці мають сплачувати податки в разі продажу не тільки автомобілів, а й нерухомості. Про те, в яку суму обійдеться продаж власної квартири, розповідає «РБК-Україна». Основні зміни передбачені у законі «Про внесення змін до Податкового к...
У Росії знову почали продавати нові автомобілі Mazda з гарантією. У країну почали поставляти відразу кілька моделей. Проте не йдеться про офіційне повернення японського бренду на російський ринок. Про це повідомляє головний редактор російського журналу...