Він зазначив, що головним фактором, який впливає на остаточну ціну хліба, став запуск з 1 липня ринку електроенергії та зростання тарифів для промислових споживачів слідом за цим.
«Деякі компанії, які займаються виробництвом хлібобулочних виробів, ще з березня почали закуповувати електроенергію за прямими договорами, і у них зростання цін становило близько 15%. Але більшість виробників перейшли на закупівлі на оптовому ринку електричної енергії з липня, і їхня продукція подорожчала на 20-22%», – повідомив Володимир Череда.
Президент Всеукраїнської асоціації пекарів прогнозує, що подальша динаміка цін на хліб залежатиме від рішень уряду щодо регулювання ринку електроенергії.
«Є невелика надія, що новий уряд все-таки виконає свою обіцянку, і ціна прийде на той рівень, який був до 1 липня. Якщо ні, то, звичайно, ми будемо змушені переглядати ціни на хлібобулочні вироби», – наголосив він.
Довгий час Німеччина залишалася лідером серед країн Європейського Союзу за кількістю заяв про надання притулку. Але за три місяці цього року ця країна поступилась першим місцем одразу двом державам. Про це пише німецьке видання Welt am Sonntag з посила...
В Україні спостерігається значний енергодефіцит в системі, який може викликати повернення графіків відключення. Українцям радять заощадливо використовувати світло. Як зазначають в "Укренерго", внаслідок негоди наразі знеструмлено 10 населених пунктів в...