Чому в українців світло вимикають не за графіком: У деяких довго немає електроенергії, а когось зовсім не відключають

У деяких українців довго немає електроенергії, а у інших її зовсім не вимикають. Справа в тому, що диспетчерський центр "Укренерго" не застосовує графіки відключень та не вказує, якого споживача та коли вимкнути. Про це заявив член правління "Укренерго" Олексій Брехт у інтерв'ю виданню SPEKA. "Важливо розуміти, що диспетчер "Укренерго" у себе на екрані монітора не бачить конкретних споживачів чи якісь заклади або установи, передають Патріоти України.

Він бачить обсяг споживання у мегаватах по країні або у конкретному регіоні. Коли диспетчер бачить, що споживання буде перевищувати можливості наявної генерації або мережі, він віддає команду операторам розподільчих мереж, тобто обленерго, застосувати графік аварійних відключень та доводить їм обсяг обмежень у мегаватах", – пояснив він.

Брехт додав, що графіки, які складають обленерго щороку заздалегідь, погоджуються з місцевими органами влади, доводяться до "Укренерго" та впроваджуються наказом Міненергетики України. "Укренерго" дає команду на застосування графіка аварійних відключень на певний обсяг мегават, а обленерго відключає групи споживачів по черзі. "Які споживачі в якій черзі, вирішує обленерго", – зазначив член правління "Укренерго".

З його слів, оскільки такі відключення є аварійними, у обленерго є лише 10-15 хвилин, щоб знизити споживання до того рівня, який довів до нього диспетчерський центр. До того ж, у великих містах, наприклад, є споживачі, заживлені від тієї самої лінії, що й лікарні, школи, водоканали або стратегічні об'єкти, які не можна відключати. Через це виникає та певна несправедливість та дискомфорт, який відчувають деякі українці.

"Минулого тижня "Укренерго" разом з Офісом президента, Міненерго та обленерго попрацювали над тим, щоб змінити аварійні графіки відключень на планові. Диспетчерський центр буде доводити обсяг обмеження обленерго з сьогодні на завтра. Тож розподільчі компанії зможуть застосувати графіки, які більш рівномірно розподіляють відключення між споживачами, і зможуть більш чітко їх дотримуватися. Сподіваюся, вже цього тижня для українців зменшиться дискомфорт та люди зможуть більше планувати свій день", – підсумував Брехт.

У трьох категорій українців з'явилася можливість онлайн збільшити свою майбутню пенсію: У ПФУ розповіли, як це зробити

неділя, 2 квітень 2023, 8:25

В Україні запустили цифровий сервіс, за допомогою якого громадяни можуть добровільно вносити страхові внески, щоби збільшити стаж, необхідний для призначення пенсії. За допомогою такого інструменту можна збільшити розмір пенсійних виплат. Про це повідо...

Депутати готують підвищення зарплати в Україні - мінімалка 9000 гривень може стати реальністю

неділя, 2 квітень 2023, 7:44

Приймаючи бюджет на 2023 рік, депутати "заморозили" мінімальну зарплату. Було вирішено залишити її на рівні попереднього року. Але, як стало відомо, ситуація може змінитися на краще, і підвищення зарплати таки може відбутися. При цьому вже восени мінім...