Чому в українців світло вимикають не за графіком: У деяких довго немає електроенергії, а когось зовсім не відключають

У деяких українців довго немає електроенергії, а у інших її зовсім не вимикають. Справа в тому, що диспетчерський центр "Укренерго" не застосовує графіки відключень та не вказує, якого споживача та коли вимкнути. Про це заявив член правління "Укренерго" Олексій Брехт у інтерв'ю виданню SPEKA. "Важливо розуміти, що диспетчер "Укренерго" у себе на екрані монітора не бачить конкретних споживачів чи якісь заклади або установи, передають Патріоти України.

Він бачить обсяг споживання у мегаватах по країні або у конкретному регіоні. Коли диспетчер бачить, що споживання буде перевищувати можливості наявної генерації або мережі, він віддає команду операторам розподільчих мереж, тобто обленерго, застосувати графік аварійних відключень та доводить їм обсяг обмежень у мегаватах", – пояснив він.

Брехт додав, що графіки, які складають обленерго щороку заздалегідь, погоджуються з місцевими органами влади, доводяться до "Укренерго" та впроваджуються наказом Міненергетики України. "Укренерго" дає команду на застосування графіка аварійних відключень на певний обсяг мегават, а обленерго відключає групи споживачів по черзі. "Які споживачі в якій черзі, вирішує обленерго", – зазначив член правління "Укренерго".

З його слів, оскільки такі відключення є аварійними, у обленерго є лише 10-15 хвилин, щоб знизити споживання до того рівня, який довів до нього диспетчерський центр. До того ж, у великих містах, наприклад, є споживачі, заживлені від тієї самої лінії, що й лікарні, школи, водоканали або стратегічні об'єкти, які не можна відключати. Через це виникає та певна несправедливість та дискомфорт, який відчувають деякі українці.

"Минулого тижня "Укренерго" разом з Офісом президента, Міненерго та обленерго попрацювали над тим, щоб змінити аварійні графіки відключень на планові. Диспетчерський центр буде доводити обсяг обмеження обленерго з сьогодні на завтра. Тож розподільчі компанії зможуть застосувати графіки, які більш рівномірно розподіляють відключення між споживачами, і зможуть більш чітко їх дотримуватися. Сподіваюся, вже цього тижня для українців зменшиться дискомфорт та люди зможуть більше планувати свій день", – підсумував Брехт.

Удари ЗСУ по Чорноморському флоту РФ можуть врятувати експорт зерна, - західні ЗМІ

неділя, 24 вересень 2023, 12:30

В останні кілька тижнів Україна посилила атаки на Чорноморський флот Росії та військові обʼєкти окупантів у Криму. Успішність цих атак нерідко привертає навіть більше уваги, ніж просування ЗСУ на землі.Про це пише у The Conversation професор із міжнаро...

Банки готуються переписати курс долара в жовтні: Чого чекати українцям

неділя, 24 вересень 2023, 12:28

У жовтні в Україні очікується здорожчання курсу готівкового долара. За прогнозом, американська валюта коштуватиме 37,5-40 грн, що трохи перевищує поточні показники. Зокрема, найближчими вихідними курс долара очікується на рівні 37,25-38,25 грн, переда...