Лише один інвестиційний проект передбачає залучення $1 000 000 000. Спеціальний податковий режим, за котрий має проголосувати Верховна Рада, прискорить перетворення 30-ти, а особливо 10-кілометрові зони на потужний виробничий майданчик.
Остап Семерак під час робочої поїздки до ЧАЕСУ Чорнобильській зоні треба будувати об’єкти відновлювальної енергетики, і це може принести Україні мільярдні прибутки. Про це міністр екології уряду Гройсмана Остап Семерак повідомив в інтерв’ю «Главкому», зазначають Патріоти України.
Семерак також розповів, якою він бачить в перспективі Чорнобильську зону. У першу чергу - в розвитку біосферного заповідника в 30-кілометровій зоні, а також у перетворенні території в 10 км навколо ЧАЕС на зону спеціального промислового використання.
«Відповідний законопроєкт ми підготували і передали в Раду. Я вийшов з ініціативою будівництва там об’єктів відновлювальної енергетики. Французька Engie вже заявила про готовність побудувати величезну електростанцію. Йдеться про інвестицію в 1 млрд доларів», - розповів міністр.
Однак він зазначив, що наразі переговори з компанією Engie перебувають «на етапі роздумів».
«З минулого року не було реальних кроків. Але треба розвивати не тільки сонячну енергетику. Є рішення уряду щодо будівництва першої вітряної електростанції в Чорнобильській зоні, - зазначив Семерак. - Нині є пропозиції облаштування там великого дата-центру».
Також Семерак заявив, що протягом 2019 року кількість туристів до Чорнобильської зони сягне рекордної за усі роки цифри – 100 тисяч осіб.
Довгий час Німеччина залишалася лідером серед країн Європейського Союзу за кількістю заяв про надання притулку. Але за три місяці цього року ця країна поступилась першим місцем одразу двом державам. Про це пише німецьке видання Welt am Sonntag з посила...
В Україні спостерігається значний енергодефіцит в системі, який може викликати повернення графіків відключення. Українцям радять заощадливо використовувати світло. Як зазначають в "Укренерго", внаслідок негоди наразі знеструмлено 10 населених пунктів в...