Після закінчення опалювального сезону українці чекають на підвищення тарифів на послуги ЖКГ, передають Патріоти України.
Про те, що тарифи зростуть мова йде вже давно. З 1 квітня буде підвищена вартість холодної води для населення. Також розглядається питання щодо зростання вартості електроенергії, пише видання РБК-Україна, яке отримало офіційну відповідь від НКРЕКП.
Питання щодо підвищення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення розглянуть уже у березні.
У відповіді комісії зазначено, що необхідність підвищення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення зумовлена зміною обсягів реалізації цих послуг та зростанням вартості окремих складових структури тарифів.
Підвищення планується провести у два етапи: з 1 березня та з 1 липня 2023 року, зазначили у НКРЕКП. Щодо тарифів на електроенергію для населення, то робочі групи розглядають різні варіанти.
Один з варіантів передбачає модифікацію чинної системи субсидій, інший — різні тарифи в залежності від обсягів споживання. Остаточне рішення буде ухвалювати уряд після закінчення цього опалювального сезону.
У комісії повідомили, що причиною для перегляду тарифу на електрику є актуальна ситуація в енергосистемі країни, яка зазнала величезних руйнувань внаслідок війни, криза в енергетичному секторі.
У НКРЕКП зазначили, що при плануванні відновлення енергетики необхідно шукати для цього кошти в умовах війни. Окрім міжнародної допомоги, основним джерелом коштів мають стати кошти, закладені в тариф на електроенергію для населення, який не переглядався з 2017 року.
«Важливо зазначити, що при будь-яких рішеннях, які будуть стосуватися коригування тарифу на електроенергію для побутових споживачів, в першу чергу, будуть враховуватися інтереси малозахищених верств населення, щоб їх це торкнулося найменше. Головне — зробити ціну на електроенергію справедливою, забезпечити відкритість та прозорість процесу перегляду тарифів», — йдеться у листі.
Виплати українцям із другою та третьою групою інвалідності не скасують. Інформація про скасування не відповідає дійсності. Про це повідомило Міністерство соціальної політики, передають Патріоти України. У відомстві наголосили, що зберігаються усі випла...
У Нацбанку мають намір працювати над тим, щоб різниця між готівковим та офіційним курсом долара не перевищувала 3%. Головне ж завдання регулятор бачить собі у забезпеченні стійкості гривні. Про це йдеться у Стратегії НБУ. За нею, рух до поступового осл...