Ціна газу в Україні до кінця опалювального сезону підвищуватися не будуть. Однак у 2024 році уряду потрібно провести лібералізацію тарифів на природний газ і для населення, і для комунальних підприємств - це одна з умов, яку обов'язково потрібно виконати для подальшої фінансової та військової підтримки з боку США. Фокус розібрався, як зміняться тарифи на газ для населення з 1 лютого 2024 року, передають Патріоти України.
Більшість побутових споживачів в Україні користуються послугами компанії "Нафтогаз", тому вони з 1 лютого 2024 року платитимуть за "блакитне паливо" по 7,96 гривні/кубометр. Решта постачальників пропонують різні тарифи: від 7,7 гривні за кубометр до 9,90 гривні.
Утім, деяким споживачам у лютому доведеться платити за комуналку більше, ніж зазвичай, оскільки у них у платіжках з'явиться нова графа: обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж у багатоквартирних будинках. Так, середній платіж у Київській області становитиме 320 гривень, але для кожного житлового будинку однак буде індивідуальна плата, яка залежатиме від кількості квартир і технічних особливостей мереж.
У компанії "Газомережі" раніше пояснили, що технічне обслуговування стосуватиметься мешканців багатоповерхових будинків і гуртожитків. Воно необхідне для того, щоб перевірити справність мереж і попередити в майбутньому витік газу.
При цьому рахунки споживачі отримуватимуть не щомісяця, а тільки тоді, коли відбуватиметься технічне обслуговування — раз на три або п'ять років.
Суми в нових комунальних платежах зміняться, оскільки розмір платежу залежить від обсягу використання газу в попередньому газовому році. Зараз тариф коливається на рівні 0,38-2,39 гривні/кубометр, але ціна залежить від регіону. Розрахувати плату за доставку газу можна самостійно. Формула розрахунку така:
Для регіонів із невисокою кількістю населення діятиме менший тариф, оскільки витрати на утримання газової інфраструктури ділять на більшу кількість побутових споживачів.
"Останнім часом читаю багато новин про неминучу девальвацію долара. І у всіх цих новинах мене дивує тотальна економічна безграмотність та нерозуміння багатьох людей які функції виконують валютні курси Девальвація – це не ознака проблем. Ревальвація – ц...
В Україні ціни на хліб найближчим часом зростатимуть помірно – максимум на 1,5-2% щомісяця. Різкого стрибка вартості або дефіциту продукту українцям не варто очікувати, ситуація залишається стабільною. Про це розповів член Економічного дискусійного клу...