Більшість українських біженців, які перебувають у Польщі, мають намір повернутися в Україну. При цьому значна частина планує зробити це вже протягом найближчих трьох місяців. Що позитивно позначиться на економіці країни - адже, за даними експертів, це є критично важливим для майбутнього України, передають Патріоти України.
За даними від Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, повертатися в Україну з Полья планує 71% біженців, які проживають там нині, повідомили в Мінреінтеграції. При цьому, зазначається, 17% респондентів мають намір зробити це протягом найближчих трьох місяців. Тобто, до середини осені.
Чому біженці хочуть повернутися додому
Причин, через які українці хочуть повернутись додому, кілька. Серед головних:
Головним же чинником, який впливає на рішення біженців повернутись в Україну, є безпека. Його назвали 93% опитаних.
Чому так важливе повернення біженців
Повернення ж біженців є вкрай важливим для України. Річ у тім, що якщо понад 6 млн цих людей не повернуться, то економіка країни, за даними Bloomberg Economics, почне зазнавати серйозних труднощів. Зокрема, зазначається, Україна втратить 10% річного довоєнного ВВП.
Понад те, попри плани влади подвоїти під час повоєнного відновлення розмір економіки України вже до 2032 року, країна може зіткнутись з серйозним дефіцитом робочих рук. Адже за даними Мінекономіки, їй не вистачає 4,5 млн працівників і підприємців, необхідних для досягнення цієї мети.
"Тому найважливіше завдання зараз для України – зробити все можливе, щоб люди повернулися", – прокоментувала ситуацію заступниця міністра економіки Тетяна Бережна.
Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...