Чи можуть українці отримувати кілька соцвиплат одночасно - пояснення юристів

В Україні громадяни мають право отримувати кілька видів соціальної допомоги одночасно. Це не забороняється законодавством. Про це йдеться в поясненні "Юридичного порадника для ВПО", передають Патріоти України.

Призначення допомоги малозабезпеченій сім'ї не потягне за собою скасування виплат на проживання внутрішньо переміщеним особам, оскільки:

  • для призначення виплат малозабезпеченим беруться майнові критерії (дохід сім'ї, наявність житла, авто, здійснені витрати та ін.);
  • розмір фіндопомоги на проживання ВПО (внутрішньо переміщеним особам) не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для призначення допомоги зокрема.

Допомога на проживання ВПО призначається для забезпечення підтримки переселенців серед незахищених верств населення та стимулювання до працевлаштування ВПО працездатного віку. Тобто мета цих виплат – підтримка українців, які у зв'язку з війною змушені були покинути свої домівки і переміститися в інші області.

Право на державну соцдопомогу мають малозабезпечені сім’ї, які постійно проживають в Україні, а також інші малозабезпечені родини у випадках, встановлених законом.

Малозабезпеченою, відповідно до цього Закону, вважається сім’я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний дохід нижчий, ніж прожитковий мінімум для сім’ї. Мета цієї допомоги – підтримка осіб, які мають скрутне матеріальне становище.

"Тобто для призначення цих двох допомог беруться до уваги різні критерії: якщо для допомоги на проживання ВПО першочерговим є факт внутрішнього переміщення особи, яка звертається по цю допомогу, то для малозабезпечених – матеріальне становище", – йдеться в поясненні.

Уроки з Конгресу

неділя, 21 квітень 2024, 4:08

Пізнє, але критично важливе рішення Палати представників Конгресу означає, що тисячі і тисячі найкращих синів і дочок України залишаться живі, а загарбницькі плани путіна підуть прахом. . Подумайте над цим, поки Україна видихнула з полегшенням.

Крабового салату не буде? Відомий виробник морепродуктів пішов з Росії

субота, 20 квітень 2024, 21:30

Литовська компанія з виробництва й торгівлі рибою та іншими продуктами Viciunu grupe нарешті йде з російського ринку. Власник марки крабових паличок VIČI продав свій завод у РФ та інші підприємства, які використовували для бізнес-діяльності, передають...