Українські біженці можуть отримувати німецьку пенсію лише за умови легального проживання, наявності офіційної роботи та мінімального страхового стажу в п'ять років. Пенсійний стаж, накопичений в Україні, не враховується, і спеціальних пільгових умов для українців не існує, передають Патріоти України.
OBOZ.UA розібрався, які умови отримання пенсії у Німеччині та чи можна отримувати виплати в двох країнах одночасно. Згідно з німецьким законодавством, пенсію можуть отримувати не тільки громадяни Німеччини, але й іноземці, в тому числі й українці. Однак існує кілька важливих вимог, яким потрібно відповідати для отримання права на пенсійні виплати:
Чи можуть українські біженці, які прибули після 2022 року, отримувати пенсію
Для тих українців, які приїхали до Німеччини після початку повномасштабного вторгнення Росії у лютому 2022 року, можливість отримання пенсії у найближчі роки є малоймовірною. Оскільки ці біженці, найімовірніше, не мали офіційної роботи в Німеччині до 2022 року, вони ще не змогли накопичити необхідний п'ятирічний страховий стаж для претензії на пенсію.
Також варто зазначити, що робота та пенсійні внески, зроблені в Україні, не враховуються при розрахунку пенсійного стажу в Німеччині, оскільки Україна не має з Німеччиною угоди про соціальне забезпечення. Таким чином, навіть якщо особа мала великий трудовий стаж в Україні, цей період не впливає на право отримувати німецьку пенсію.
Пенсійний вік у Німеччині
Пенсійний вік у Німеччині поступово підвищується. У 2024 році стандартний пенсійний вік становить 65 років і 10 місяців. Планується, що до 2031 року цей вік збільшиться до 67 років. Існують деякі винятки для осіб з інвалідністю або тих, хто сплачував внески протягом 45 років, що дозволяє їм виходити на пенсію раніше без штрафних відрахувань.
Однак важливо розуміти, що для більшості українських біженців ці правила однакові з іншими іноземцями, і вони не мають права на якісь спеціальні пільги. Інформація, яка з’являлася у соцмережах про можливість виходу на пенсію в 57 років, є хибною.
Чи існують пільгові умови для українців
Варто зазначити, що попри різні чутки, спеціальних пільгових умов для українських біженців в німецькій пенсійній системі не передбачено. Усі вони підлягають загальним правилам, і жодних винятків або спеціальних законів для них не існує. Якщо особа має п'ятирічний страховий стаж у Німеччині та досягла пенсійного віку, вона може отримувати пенсію за тими ж правилами, що й громадяни Німеччини.
На жаль, німецьке законодавство не передбачає можливості одночасного отримання пенсій з двох країн. Тобто, якщо особа вже отримує пенсію в Україні, це не дає їй автоматичного права претендувати на німецьку пенсію. Для цього потрібно мати офіційний трудовий стаж у Німеччині.
Польські фермери розпочали нову акцію протесту на кордоні з Україною. Заблоковано пункт пропуску Медика-Шегині для вантажівок, повідомляють RFM24 і Державна прикордонна служба України (ДПСУ) у суботу, 23 листопада, передають Патріоти України. "Вантажів...
Великі відсоткові ставки в банках Росії змусили російських підприємців шукати гроші у сусідніх державах. "Сбербанк" запропонував російським компаніям брати кредити в Білорусі, де працює дочірній банк. Про це пише The Moscow Times, передають Патріоти Ук...