Чи перейде Україна на євро після вступу до ЄС - прогноз Нацбанку

Україна після майбутнього вступу до Європейського Союзу ще довго не буде готова до переходу з гривні на єдину європейську валюту. Для країни буде за краще мати власну валюту й незалежну монетарну політику. Про це розповів заступник голови Національного банку України (НБУ) Сергій Ніколайчук в інтерв'ю. Його оцінки ґрунтуються на досвіді інших країн, які приєдналися до ЄС, передають Патріоти України.

Зокрема, Ніколайчук порівняв ситуацію у Греції та Португалії із ситуацією у Чехії та Польщі. Перші перейшли на євро та зіткнулися із серйозними проблемами у монетарній сфері.

Водночас Чехія та Польща залишили власні валюти, хоча ще десятиліття тому планували перехід на євро. Їхня система виявилася стійкішою, ніж у Греції та Португалії, тому тепер країни Східної Європи не поспішають вступати в єврозону.

Ба більше, за словами Ніколайчука, за останні 9 років Україна досягла прогресу у власній монетарній політиці. Це сталося після набуття Нацбанком інституційної незалежності після 2014 року.

"Тому, мені здається, не варто поспішати у напрямі відмови від власної валюти та автономної монетарної політики... Для нашої країни мати власну валюту, автономну монетарну політику – це радше благо, ніж недолік", – резюмував Ніколайчук. Останнє розширення зони євро відбулося 1 січня 2023 року. З цієї дати Хорватія стала 20-ю країною єврозони. Це перше розширення валютного блоку з 2015 року, коли до нього приєдналася Литва. В результаті валютні ризики в Хорватії знижуються, а от ціни зросли.

Українці зобов'язані заплатити 18% податку за доходи за кордоном, оренду та деякі подарунки: Що треба знати про правила

неділя, 27 липень 2025, 9:19

Українці зобов'язані задекларувати додатковий дохід та заплатити за нього податки. Йдеться, наприклад, про будь-який дохід від незалежної професійної діяльності (якщо ви не створили ФОП). Ставка податку становить 18% (податок на доходи фізосіб) плюс 5%...

От такі гібридні стосунки: Україна обійшла Росію по імпорту ще однієї позиції в агробізнесі, поставивши абсолютний для себе рекорд

неділя, 27 липень 2025, 6:56

Якість і ціна української продукції вабить китайський ринок більше ніж російської. Адже без західної селекції, добрив та з ціновими обмеженнями Москви, агробізнес ворожої держави занепадає. В маркетинговому сезоні 2024/2025, який закінчився 30 червня 2...