В Україні співробітники банків запевняють, що за воєнними штрафами (за порушення правил мобілізації, ухилянтів) поки що арешт на рахунки не накладали. Однак при тому активно арештовують рахунки на виконання рішень (за борги: від комунальних до несплачених штрафів за порушення правил дорожнього руху),передають Патріоти України.
Як йдеться в публікації Мінфіну, найбільше українці скаржаться на арешт рахунків в Ощадбанку, на другому місці – в ПриватБанку. Дуже рідко хтось сперечається щодо законності самого стягнення, більше відзначають порушення фінансистами діючих процедур.
Арешти рахунків відбуваються на виконання рішень у найрізноманітніших справах – від порушень ПДР (правил дорожнього руху) та несплати аліментів до боргів за комунальні послуги та за кредитами.
Правила арешту рахунку такі: судовий виконавець (державний чи приватний) через вищезгадану АСВП надсилає до банків інформаційний запит. Щоб з'ясувати, в яких банках є рахунки у людини, яка програла суд (або за іншим документом із зазначеного списку), а також скільки конкретно грошей на кожному.
Це перший крок – збір даних. Він займає не більше одного робочого дня, а часто лічені години. Але банк ще нічого не заарештовує і не списує, він чекає на відповідний документ.
Вас може зацікавити:"Ті, хто бере участь у забороні УПЦ..." Ломаченко перервав мовчання в мережі та пригрозив Україні наслідками
Вас може зацікавити:"Влучили з дистанції майже 1800 км": Зеленський відзначив ГУР і дві бригади ДШВ. Відео
Другий крок також робить виконавець – завдяки відповідям банків він бачить, де відкрито рахунки боржника, які там суми – в одному чи декількох банках. Формує постанову про арешт коштів та їхнє подальше списання та надсилає до банку: там вказується конкретна сума програного позову, а також судові витрати та оплата послуг судового виконавця – зазвичай це 10% позову. Фінустанова проводить арешти/списання коштів із рахунку на підставі цієї постанови. До речі, саме тому в одній зі згаданих скарг (на Приватбанк) клієнт вимагав від банку номер такої ухвали.
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...