Чи врятує це від черг на заправках? В Україні з'явиться держоператор ринку - "Нафтогазу" дали завдання скласти конкуренцію приватним АЗС

Уряд України поставив перед держкомпанією "Нафтогаз" завдання стати так званим національним оператором. Нова державна мережа має скласти конкуренцію приватним АЗС. Про це голова НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко розповів "Інтерфакс-Україна", передають Патріоти України.

"Дійсно, перед "Нафтогазом" поставлено завдання стати так званим національним оператором. Слід зазначити, що ідея полягає не в тому, що держава хоче монополізувати цей ринок. Але зараз на ринку має з’явитися потужний державний гравець, до якого була б повна довіра як з боку держави, так і з боку людей – з розумінням, що ціни на цих заправках є справедливими та чесними", – сказав Вітренко.

Він зазначив, що існує недовіра до приватних великих мереж АЗС. Вітренко вказав, що є певні змови, а ціни іноді бувають завищеними.

"Коли є державний гравець із суттєвою часткою ринку – 15-20-30%, тобто не 100%, але й не 1% – тоді є більше довіри, що у споживачів є можливість купувати за справедливою конкурентною ціною. Якщо вони бачать, що на приватних заправках ціни якісь захмарні, можуть поїхати трохи далі та заправитись на державній станції. Якщо мережа займає 30% ринку, то це вже дає реальну альтернативу людям", – додав глава компанії.

За його словами, це змушуватиме приватних операторів також не завищувати ціни на пальне. Вітренко пояснив, що за досконалої конкуренції держава взагалі не повинна бути присутньою на ринку, проте коли конкуренція недосконала, у таких ситуаціях "поява державного гравця дозволяє зробити його ціновим лідером і відмовитися від державного регулювання цін".

Як зазначив Вітренко, у поточній ситуації це "ринковий засіб у перехідний період". Крім цього, він повідомив, що "Нафтогаз" ще не отримав контроль над мережею АЗС Glusco.

"Втім, якщо у вас є АЗС, це не означає, що у вас є бензин. Наразі з цим є проблема. Вузьке місце зараз – це не заправки. Багато з них зачинені, бо у них немає ресурсу. Навіть не питання знайти бензин і дизель за кордоном. Я провів переговори з провідними компаніями, і у нас є можливість прямо зараз в європейські порти привезти дуже великий обсяг палива, щоб покрити всі потреби українського ринку. Для великих компаній масштаб українського ринку відносно невеликий, вони кажуть: "Питань немає, всі ваші потреби ми можемо закрити завтра". Проблема в тому, що вони можуть поставити паливо у великі порти – Амстердаму, Роттердаму, Антверпену чи Середземномор'я", – пояснив Вітренко.

Він зазначив, що Україні потрібно, щоб дали пальне на кордоні або в порти Польщі та Румунії, або ж допомогли з логістикою із цих портів до нашої держави.

Вітренко повідомив, що завдання "Нафтогазу" – бути оператором національної мережі, щоб не було питання високої ціни на пальне. Це завдання поставив президент України Володимир Зеленський.

"Також ми можемо бути для держави ефективним інструментом співпраці з найбільшими у світі компаніями щодо ресурсу. Але насамперед потрібно розв'язати логістичну проблему, що вимагає політичного лідерства. Україна ніколи такі обсяги не імпортувала залізницею та автотранспортом на західному кордоні. Наразі логістики в необхідних обсягах немає", – резюмував Вітренко.

Глава правління "Нафтогазу" зазначив, що слід домовлятися з такими країнами, як Польща, Румунія, Угорщина, Словаччина, щоб вони нестандартним шляхом розширювали логістичні можливості або навіть іноді надавали пріоритет логістиці нафтопродуктів в Україні. Але тут питання не лише бізнесу чи економіки, а й політики.

Просто їм так простіше: Польські фермери знов блокують український кордон. І знов не через українську конкуренцію (відео)

субота, 23 листопад 2024, 18:41

Польські фермери розпочали нову акцію протесту на кордоні з Україною. Заблоковано пункт пропуску Медика-Шегині для вантажівок, повідомляють RFM24 і Державна прикордонна служба України (ДПСУ) у суботу, 23 листопада, передають Патріоти України. "Вантажів...

Свої гроші скінчились? Російський банк запропонував бізнесу їхати за кредитами до Білорусі

субота, 23 листопад 2024, 9:50

Великі відсоткові ставки в банках Росії змусили російських підприємців шукати гроші у сусідніх державах. "Сбербанк" запропонував російським компаніям брати кредити в Білорусі, де працює дочірній банк. Про це пише The Moscow Times, передають Патріоти Ук...