В ЄС почали поставляти азербайджанський газ через Трансадріатичний трубопровід (TAP) в обхід Росії. Так у "Газпрому" з'явився найсильніший конкурент на ринку поставок в Італії, що загрожує величезними збитками компанії, передають Патріоти України.
Як сказано в матеріалі DW, TAP будували чотири з половиною роки, а вже 15 листопада почалися перші поставки азербайджанського газу в європейські країни. Газопровід прокладений від кордону Туреччини через Грецію, Албанію і Адріатичне море в Італію.
Так став до ладу так званий Південний газовий коридор, що йде в обхід РФ з Азербайджану через Грузію і по всій території Туреччини. Відзначається, що новий газопровід складе сильну конкуренцію "Газпрому" в Італії, яка є найбільшим після Німеччини ринком збуту російського газу.
"Найбільш болючим наслідком здачі в експлуатацію TAP стане для "Газпрому" істотне посилення конкуренції в Італії, а це після Німеччини – найважливіший ринок збуту газу на найважливішому для російської компанії західному напрямку експорту. У 2019-му Італія купила у "Газпрому" 22,1 млрд кубометрів, але вже у наступному році ця країна може отримати по Південному газовому коридору близько 7-8 млрд азербайджанського газу (інші 2-3 млрд поділять між собою Греція, Албанія і Болгарія)", – повідомляє видання.
За приблизними підрахунками, новий конкурент в Італії може позбавити "Газпрому" третини продажів. "А то і більше, адже в умовах дуже ймовірних суворих карантинних обмежень через коронавірус майбутньою зимою і економічної кризи попит на газ на італійському ринку виявиться у 2021 році з великою часткою ймовірності нижче, ніж він був у 2019 році. Але навіть якщо "Газпрому" вдасться більш-менш зберегти обсяги продажів: розраховувати після здачі в експлуатацію TAP на їхнє суттєве збільшення в Італії і на значне зростання цін, мабуть, вже не слід", – підсумували журналісти.
Великі відсоткові ставки в банках Росії змусили російських підприємців шукати гроші у сусідніх державах. "Сбербанк" запропонував російським компаніям брати кредити в Білорусі, де працює дочірній банк. Про це пише The Moscow Times, передають Патріоти Ук...
Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...