В ЄС почали поставляти азербайджанський газ через Трансадріатичний трубопровід (TAP) в обхід Росії. Так у "Газпрому" з'явився найсильніший конкурент на ринку поставок в Італії, що загрожує величезними збитками компанії, передають Патріоти України.
Як сказано в матеріалі DW, TAP будували чотири з половиною роки, а вже 15 листопада почалися перші поставки азербайджанського газу в європейські країни. Газопровід прокладений від кордону Туреччини через Грецію, Албанію і Адріатичне море в Італію.
Так став до ладу так званий Південний газовий коридор, що йде в обхід РФ з Азербайджану через Грузію і по всій території Туреччини. Відзначається, що новий газопровід складе сильну конкуренцію "Газпрому" в Італії, яка є найбільшим після Німеччини ринком збуту російського газу.
"Найбільш болючим наслідком здачі в експлуатацію TAP стане для "Газпрому" істотне посилення конкуренції в Італії, а це після Німеччини – найважливіший ринок збуту газу на найважливішому для російської компанії західному напрямку експорту. У 2019-му Італія купила у "Газпрому" 22,1 млрд кубометрів, але вже у наступному році ця країна може отримати по Південному газовому коридору близько 7-8 млрд азербайджанського газу (інші 2-3 млрд поділять між собою Греція, Албанія і Болгарія)", – повідомляє видання.
За приблизними підрахунками, новий конкурент в Італії може позбавити "Газпрому" третини продажів. "А то і більше, адже в умовах дуже ймовірних суворих карантинних обмежень через коронавірус майбутньою зимою і економічної кризи попит на газ на італійському ринку виявиться у 2021 році з великою часткою ймовірності нижче, ніж він був у 2019 році. Але навіть якщо "Газпрому" вдасться більш-менш зберегти обсяги продажів: розраховувати після здачі в експлуатацію TAP на їхнє суттєве збільшення в Італії і на значне зростання цін, мабуть, вже не слід", – підсумували журналісти.
Родини зниклих безвісти й полонених військовослужбовців вже майже три місяці не отримують виплат від держави. Це пов’язано із затвердженням нової схеми нарахувань, що змінила порядок розподілу грошового забезпечення. Оскільки порядок виплат вже було за...
Національний банк України в оновленому макропрогнозі допускає підвищення мінімальної зарплати вже наступного року. Таке припущення містить базовий сценарій, передають Патріоти України з посиланням на "Інфляційний звіт" Національного банку України (кві...