Україна досягла принципової угоди з кредиторами щодо реструктуризації держборгу на 20 млрд доларів. Це означає, що жодного дефолту - ні технічного, ні тим більше повноцінного - Україна в серпні не матиме, передає OBOZ.UA, передають Патріоти України.
Так, комітет власників облігацій визнав номінальні збитки у розмірі 37% своїх активів за 13 облігаціями, відмовившись від претензій на суму 8,67 млрд дол. Про це йдеться в заяві про умови угоди.
В результаті укладення угоди Україна розраховує заощадити $11,4 млрд протягом найближчих трьох років, до 2027-го, зазначає Міністерство фінансів. До 2033-го економія досягне вже $22,75 млрд.
Звільнені кошти спрямують на захист та оборону, соціальні витрати та потреби відновлення. "Завершення цієї угоди про реструктуризацію створить умови для якнайшвидшого повернення України на міжнародний ринок капіталу, коли ситуація з безпекою стабілізується, щоб фінансувати швидке відновлення та реконструкцію нашої країни", – заявив глава відомства Сергій Марченко.
Навіть після березневої індексації середня пенсія в Україні продовжує залишатися вкрай низькою — 6341 гривня, або 152 долари. Водночас незважаючи на заявлену індексацію в 11,5%, насправді багато українських пенсіонерів отримали значно меншу надбавку. П...
В Україні з середньою зарплатою та повним стажем можна заробити на пенсію, розмір якої становить 5269,9 грн. Для такої виплати треба платити єдиний соцвнесок із середньої зарплати (станом на зараз – 18 589 грн). Як підрахував OBOZ.UA, якщо є 40 років с...