
Україна досягла принципової угоди з кредиторами щодо реструктуризації держборгу на 20 млрд доларів. Це означає, що жодного дефолту - ні технічного, ні тим більше повноцінного - Україна в серпні не матиме, передає OBOZ.UA, передають Патріоти України.
Так, комітет власників облігацій визнав номінальні збитки у розмірі 37% своїх активів за 13 облігаціями, відмовившись від претензій на суму 8,67 млрд дол. Про це йдеться в заяві про умови угоди.
В результаті укладення угоди Україна розраховує заощадити $11,4 млрд протягом найближчих трьох років, до 2027-го, зазначає Міністерство фінансів. До 2033-го економія досягне вже $22,75 млрд.
Звільнені кошти спрямують на захист та оборону, соціальні витрати та потреби відновлення. "Завершення цієї угоди про реструктуризацію створить умови для якнайшвидшого повернення України на міжнародний ринок капіталу, коли ситуація з безпекою стабілізується, щоб фінансувати швидке відновлення та реконструкцію нашої країни", – заявив глава відомства Сергій Марченко.
Пенсіонери мають низку пільг, зокрема, вони можуть не сплачувати податок на землю. Водночас в Україні запроваджують нову програму підтримки аграріїв, спрямовану на зміцнення одного з ключових секторів економіки. Фермери зможуть отримати до 1000 грн на ...
Служба безпеки України (СБУ) ймовірно розслідує схему постачання українського зерна до Ірану в обхід чинних обмежень на торгівлю з іранськими резидентами. За версією слідства, це зерно могло використовуватися як частина розрахунків Росії за безпілотник...