Деякі українці мають бути готові до скорочення пенсії наполовину - роз'яснення від Мін'юсту

Деяким українцям можуть відчутно скоротити пенсію. На це є певні причини. Скорочення пенсії може становити до 50%. Тобто пенсіонер зможе отримувати лише половину своєї місячної виплати. Йдеться про боржників, які мають непогашені борги, і стосовно яких є виконавче провадження щодо стягнення цих боргів, передають Патріоти України.

В яких випадках стягненню підлягає частина пенсії, і скільки грошей можуть забрати зі щомісячної виплати, дали роз'яснення в Мін'юсті.

В яких випадках стягнення боргу здійснюється з доходів боржника?

Перш за все треба відзначити, що стягненню підлягають будь-які доходи боржника: пенсії, зарплати, стипендії та інші.

Частину щомісячних виплат стягують у тому випаду, якщо у боржника немає коштів на рахунках, або якщо він не має майна, яке могло би піти на виплату боргу. У цьому випадку виконавче провадження може бути застосовано до щомісячних виплат.

Скорочення пенсії, так само як і зарплати та інших доходів, не може встановлюватись довільно. Воно має чітко визначені законом відсотки, які й вираховуються зі щомісячних виплат. Зазвичай більше ніж наполовину щомісячну виплату не можуть скоротити. Причому це стосується і тих випадків, коли стягнення здійснюється на основі кількох проваджень. Все одно, більше ніж половину пенсії (зарплати) у людини забрати не мають права.

“Загальний розмір усіх відрахувань під час кожної виплати заробітної плати та інших доходів боржника не може перевищувати 50 % заробітної плати, що має бути виплачена працівнику, у тому числі у разі відрахування за кількома виконавчими документами”, – повідомили в Мін’юсті.

Зокрема, пенсію скоротять наполовину у таких випадках:

  • якщо пенсіонер завинив аліменти;
  • якщо судом призначено відшкодування збитків від розкрадання майна підприємств, установ і організацій;
  • якщо пенсіонер має відкодувати збиток, заподіяний каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, а також у зв’язку зі смертю потерпілого;
  • на повернення переплачених сум заробітної плати в передбачених законом випадках.

У решті випадків мають право стягувати щомісячно з пенсії не більше 20%. Аналогічно відбуваються і стягнення із зарплати. Однак прес-служба Мін'юсту зазначає, що в окремих випадках стягнення з виплати може становити до 70%.

"Це обмеження (у 50%) не поширюється на відрахування із заробітної плати у разі відбування боржником покарання у виді виправних робіт і стягнення аліментів на неповнолітніх дітей. У таких випадках розмір відрахувань із заробітної плати не може перевищувати 70%”, – йдеться у роз’ясненні

Долар чи євро? Українцям розповіли, у якій валюті краще тримати гроші: Ось що відбувається на ринку

понеділок, 24 лютий 2025, 16:50

В експертному середовищі вважають, що в короткій перспективі долар виглядає більш привабливою валютою для переведення в неї заощаджень, ніж євро. Річ у тім, що нині американська валюта має перспективи посилення, а отже, є більш надійною та прибутковою,...

Це був би потужний сигнал: Президент Литви пропонує вступ України в ЄС 1 січня 2030 року

понеділок, 24 лютий 2025, 12:50

Литовський президент Гітанас Науседа запропонував зафіксувати 1 січня 2030 року датою вступу України до Європейського Союзу, передають Патріоти України. Очільник держави відзначив, що зараз настав час лідерства і європейці повинні взяти на себе відпові...