
Внаслідок закінчення COVID-пандемії в Україні від 1 вересня ""Ощадбанк" поновлює проведення фізичної ідентифікації пенсіонерів та одержувачів соцдопомоги серед внутрішньо переміщених осіб (ВПО). Про це повідомляє пресслужба "Ощадбанку", передають Патріоти України.
Як зазначають у банку, у разі її непроходження виплату коштів буде зупинено. "Після проходження фізичної ідентифікації за встановленою процедурою видаткові операції за рахунком автоматично розблоковуються банком не пізніше наступного календарного дня", - вказано у повідомленні.
Щоб пройти фізичну ідентифікацію треба особисто звернутися до будь-якого відділення Ощадбанку. "При собі необхідно мати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, та основну платіжну картку або основне ЕПП (електронне пенсійне посвідчення). Потрібно надати працівнику банку основну картку або основне ЕПП та паспорт чи інший документ, що посвідчує особу", - зазначають у банку.
Далі слід провести отримання готівки або перегляд залишку коштів на рахунку через касовий POS-термінал (тобто виконання операції, яка передбачає введення особою PIN-коду).
"Наголошуємо на тому, що питання припинення або продовження нарахування пенсійних або інших соціальних виплат на карткові рахунки внутрішньо переміщених осіб належать до компетенції відповідних державних органів, які здійснюють відповідні соціальні виплати", – йдеться в заяві фінустанови.
У 2026 році фінансові шахраї в Україні зосередилися не на зламі систем безпеки, а на "роботі" з людьми. Зловмисники дедалі частіше вибудовують сценарії так, щоб жертва власноруч передавала дані картки, підтверджувала операції або переходила на фейкові ...
Через відключення світла та нестачу бензину припинилися постачання товарів широкого спектру у роздрібній мережі. Проблеми з електрикою та паливом в окупованому Севастополі призвели до того, що там закрилася частина магазинів та ринків, перестав ходити ...