Деяким українцям відмовляють у відпустці та виплаті лікарняних: Названо причини

Роботодавці можуть не відпускати працівників у відпустку у період воєнного стану. Однак за умови, що відразу після його відміни працівник зможе скористатися відпочинком, який йому належить. Про це повідомив голова адвокатського об'єднання "Кравець та партнери" Ростислав Кравець, передають Патріоти України.

Зазначено, що Верховна Рада внесла зміни до відповідного закону, за яким відпустку можуть не надати навіть у заздалегідь узгоджений термін. Це залежить від керівника підприємства, проте стосується всіх сфер діяльності.

Керівник профспілки "Український незалежний фонд юристів" уточнив, що у мирний час якщо працівника не відпускають у заплановану відпустку, він може стягнути матеріальну та моральну шкоду у розмірі вартості оплачених путівок або оплачуваної відпустки. При неофіційному працевлаштуванні не можна розраховувати будь-які трудові гарантії.

Період відпустки залежить від професії, але стандартно працевлаштованим українцям надають 24 дні оплачуваної відпустки. Проте під час воєнного стану принцип роботи деяких сфер діяльності зазнали змін.

Роботодавець може відмовити у виплаті лікарняних, якщо листок непрацездатності не зареєстрований чи оформлений неналежним чином. У такому разі відсутність українця на робочому місці вважатиметься прогулом. Виплата лікарняних здійснюється на підставі документів, які містяться у відповідній базі даних.

Якщо роботодавець не сплачує лікарняні, слід звернутися до нього з письмовою вимогою. За відсутності адекватної відповіді треба звертатися до суду за додатковими стягненнями виплат.

Ціни на огірки й помідори в Україні сягають більше 200 грн/кг: Коли чекати здешевлення

субота, 25 березень 2023, 8:53

В Україні в магазинах на початку місяця ціни на огірки й помідори злетіли – максимум до 250 грн/кг та 115-250 грн/кг (в залежності від сорту) відповідно. При цьому вже наразі, наприкінці березня, вітчизняні тепличники починають новий оборот томатів. То...

Час діставати зі скрепних рундуків ватники та кірзачі: Китайський логістичний гігант через санкції відмовився відвантажувати ширпотреб на росію

субота, 25 березень 2023, 8:05

На тлі повномасштабного російського вторгнення Україну, найбільша логістична компанія Китаю OOCL Logistics відмовилася відвантажувати товар агресору. . Як повідомляє Baza, йдеться про штани та спідниці. Обгрунтування - введені проти агресора санкції...