Деяким українцям відмовляють у відпустці та виплаті лікарняних: Названо причини

Роботодавці можуть не відпускати працівників у відпустку у період воєнного стану. Однак за умови, що відразу після його відміни працівник зможе скористатися відпочинком, який йому належить. Про це повідомив голова адвокатського об'єднання "Кравець та партнери" Ростислав Кравець, передають Патріоти України.

Зазначено, що Верховна Рада внесла зміни до відповідного закону, за яким відпустку можуть не надати навіть у заздалегідь узгоджений термін. Це залежить від керівника підприємства, проте стосується всіх сфер діяльності.

Керівник профспілки "Український незалежний фонд юристів" уточнив, що у мирний час якщо працівника не відпускають у заплановану відпустку, він може стягнути матеріальну та моральну шкоду у розмірі вартості оплачених путівок або оплачуваної відпустки. При неофіційному працевлаштуванні не можна розраховувати будь-які трудові гарантії.

Період відпустки залежить від професії, але стандартно працевлаштованим українцям надають 24 дні оплачуваної відпустки. Проте під час воєнного стану принцип роботи деяких сфер діяльності зазнали змін.

Роботодавець може відмовити у виплаті лікарняних, якщо листок непрацездатності не зареєстрований чи оформлений неналежним чином. У такому разі відсутність українця на робочому місці вважатиметься прогулом. Виплата лікарняних здійснюється на підставі документів, які містяться у відповідній базі даних.

Якщо роботодавець не сплачує лікарняні, слід звернутися до нього з письмовою вимогою. За відсутності адекватної відповіді треба звертатися до суду за додатковими стягненнями виплат.

Утихомирили Угорщину: Всі країни ЄС погодили пакет допомоги для України на €50 мільярдів, - Єврокомісія

четвер, 30 листопад 2023, 18:44

Пропозиція Європейської комісії підтримати Україну кредитами та грантами на суму 50 мільярдів євро протягом наступних чотирьох років ніким не заперечується, заявив чиновник. Єврокомісар з бюджету Йоханнес Хан обговорив ці плани на брифінгу в четвер, пи...

Ердоган ось-ось дограється з сидінням на "двох стільцях": Адміністрація Байдена застерегла Туреччину від підтримки ХАМАС і Росії в обхід санкцій

четвер, 30 листопад 2023, 18:36

Глава Адміністрації Байдена по санкціях попередив турецьких чиновників, що країна розпалює насильство на двох континентах, слугуючи фінансовим притулком для ХАМАС і торговим центром для російської військової машини. За словами американських чиновників,...