З 1 квітня 2025 року українці з інвалідністю, які не проходили переогляду з 2022 року, зобов’язані пройти нове медичне оцінювання, інакше можуть втратити статус інвалідності та виплати. Зобов’язання стосується насамперед чоловіків 25-60 років із другою або третьою групою, а для решти дедлайн – 1 квітня 2026 року. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я. З 1 квітня 2025 року в Україні стартувала нова система оцінювання повсякденного функціонування, яка може вплинути на статус інвалідності тисяч громадян, передають Патріоти України.
Її мета – перевірити актуальність встановленої інвалідності та вирішити, чи потребує особа подальших виплат та підтримки. У випадку, якщо людина не пройде це оцінювання, вона ризикує втратити пенсію по інвалідності.
У першу чергу – чоловіків віком від 25 до 60 років, які мають другу або третю групу інвалідності та не пройшли повторного огляду у 2022–2024 роках. Вони повинні пройти оцінювання до 1 листопада 2025 року, інакше можуть залишитися без соціальних виплат. Решта осіб з інвалідністю, які не проходили переоцінку під час воєнного стану, мають зробити це до 1 квітня 2026 року.
Ці зміни впроваджуються Міністерством охорони здоров’я України в межах медико-соціальної реформи, що передбачає більш справедливий підхід до визначення інвалідності та надання допомоги. Від повторного огляду звільняються:
Процес стартує з електронного направлення, яке виписує сімейний лікар, терапевт або профільний спеціаліст. Далі пацієнт самостійно обирає медичний заклад зі списку уповноважених установ. Саме в цьому закладі експертна команда лікарів оцінює повсякденне функціонування пацієнта за новими стандартами.
Цей підхід покликаний зробити процедуру прозорою, цифровою та максимально об’єктивною. Уся інформація зберігається в електронній системі охорони здоров’я. "Це не просто формальна перевірка. Це аналіз того, як здоров’я впливає на реальне життя людини", – пояснили у МОЗ.
Оцінювання – це не лише підтвердження інвалідності, а й шлях до призначення нової індивідуальної програми реабілітації: медичної, соціальної чи професійної. Водночас, ігнорування процедури тягне за собою скасування статусу інвалідності і втрату пенсії.
МОЗ радить усім, хто не впевнений, чи підлягає оцінюванню, негайно звернутися до свого лікаря і перевірити статус. Підготовка та проходження процедури мають бути завершені вчасно, аби уникнути негативних наслідків.
Мільйони українців споживають продукцію компанії Добувних, часто-густо не здогадуючись, кому належать ці торгові марки. Брати Михайло і Дмитро Добкіни створили у 2025 році об'єднали свій курячий бізнес у материнську компанію Avesterra Group. Про це Дми...
Президент США Дональд Трамп заперечив думку про те, що він "дав задню", скасувавши високі тарифи, якими погрожував країнам. Про це він висловився під час пресконференції в Овальному кабінеті 28 травня, яку транслював Білий дім у YouTube, передають Патр...