Ізраїль - країна для сільського господарства не найкраща, суцільна пустеля. Дуже мало води, без якої не виростиш навіть травинку. Фермери платять за воду великі гроші, звідси і висока.
"Ізраїль - один з лідерів в світовому сільському господарстві. Маленька країна з важким пустельним кліматом виробляє таку кількість сільгосппродукції, що вистачає і собі і на експорт, повідомляє Youtube канал« Хабар 24 »", передають Патріоти України.
Втім, місцеві фермери кажуть - не все так просто.
Особлива гордість Рані - це гранати. Якихось неправдоподібних розмірів, по півтора кілограма кожен. Зараз якраз сезон збору. Працівники упаковують плоди, один до одного - велика частина продукції піде на експорт, в Європу, Росію і Америку.
Рані - фермер з півстолітнім стажем, знає про сільське господарство все. І найкраще розуміє, наскільки це важка праця.
Рані Барнес, фермер:
- Це в хайтек можна щось винайти, відкрити компанію де-небудь в Сінгапурі, орендувати офіс з комп'ютерами і працювати собі на втіху. У сільському господарстві не так - посадив дерево і все, нікуди від нього не заїдеш. Я знаю свої угіддя як п'ять пальців, кожен кущ і кожне дерево.
Ізраїль - країна для сільського господарства не найкраща, суцільна пустеля. Дуже мало води, без якої не виростиш навіть травинку. Фермери платять за воду великі гроші, звідси і висока ціна на їхню продукцію. Проте, сільськогосподарський експорт зростає з кожним роком - той же Рані виробляє приблизно 10 тисяч тонн фруктів і овочів щорічно. Багато використовується новітніх досягнень - крапельний полив або комп'ютерний контроль вологості. Це коли дерево через спеціальний прилад відправляє смс про необхідність поливу.
Рані Барнес, фермер:
- Дуже серйозна проблема з робочою силою. Її просто немає. Ізраїльтяни не хочуть працювати в сільському господарстві. Палестинців можна наймати, але мало, раніше набирали з Гази, зараз вона закрита. Привозимо працівників з Таїланду. І тут є одна дивина - за своїх робочих я плачу окремий податок - сто тисяч доларів щорічно. Ще відраховую їм пенсійні, хоча це взагалі абсурд. Вони ж не будуть отримувати тут пенсію. Держава не допомагає, скаржиться фермер, так хоча б не завадило.
Дуже серйозна проблема - забюрократизованість і явно надлишкова регуляція. А ще - стрімке старіння фермерів - молоді не хочуть займатися сільським господарством, а комп'ютерну програму, як любить жартувати Рані, на хліб не намажеш. Він багато буває в Європі у справах і каже, що там набагато простіше - менші податки і набагато простіше з бюрократією.
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України.
. За його словами, зростання реального ВВП У...