Дерева в Ізраїлі вже відправляють СМС, коли настає час поливати (відео)

Ізраїль - країна для сільського господарства не найкраща, суцільна пустеля. Дуже мало води, без якої не виростиш навіть травинку. Фермери платять за воду великі гроші, звідси і висока.

"Ізраїль - один з лідерів в світовому сільському господарстві. Маленька країна з важким пустельним кліматом виробляє таку кількість сільгосппродукції, що вистачає і собі і на експорт, повідомляє Youtube канал« Хабар 24 »", передають Патріоти України.
Втім, місцеві фермери кажуть - не все так просто.

Особлива гордість Рані - це гранати. Якихось неправдоподібних розмірів, по півтора кілограма кожен. Зараз якраз сезон збору. Працівники упаковують плоди, один до одного - велика частина продукції піде на експорт, в Європу, Росію і Америку.

Рані - фермер з півстолітнім стажем, знає про сільське господарство все. І найкраще розуміє, наскільки це важка праця.
Рані Барнес, фермер:
- Це в хайтек можна щось винайти, відкрити компанію де-небудь в Сінгапурі, орендувати офіс з комп'ютерами і працювати собі на втіху. У сільському господарстві не так - посадив дерево і все, нікуди від нього не заїдеш. Я знаю свої угіддя як п'ять пальців, кожен кущ і кожне дерево.
Ізраїль - країна для сільського господарства не найкраща, суцільна пустеля. Дуже мало води, без якої не виростиш навіть травинку. Фермери платять за воду великі гроші, звідси і висока ціна на їхню продукцію. Проте, сільськогосподарський експорт зростає з кожним роком - той же Рані виробляє приблизно 10 тисяч тонн фруктів і овочів щорічно. Багато використовується новітніх досягнень - крапельний полив або комп'ютерний контроль вологості. Це коли дерево через спеціальний прилад відправляє смс про необхідність поливу.
Рані Барнес, фермер:
- Дуже серйозна проблема з робочою силою. Її просто немає. Ізраїльтяни не хочуть працювати в сільському господарстві. Палестинців можна наймати, але мало, раніше набирали з Гази, зараз вона закрита. Привозимо працівників з Таїланду. І тут є одна дивина - за своїх робочих я плачу окремий податок - сто тисяч доларів щорічно. Ще відраховую їм пенсійні, хоча це взагалі абсурд. Вони ж не будуть отримувати тут пенсію. Держава не допомагає, скаржиться фермер, так хоча б не завадило.
Дуже серйозна проблема - забюрократизованість і явно надлишкова регуляція. А ще - стрімке старіння фермерів - молоді не хочуть займатися сільським господарством, а комп'ютерну програму, як любить жартувати Рані, на хліб не намажеш. Він багато буває в Європі у справах і каже, що там набагато простіше - менші податки і набагато простіше з бюрократією.


В Україні деяким пенсіонерам щомісяця доплачуватимуть 2361 грн: Ось хто отримає виплати

четвер, 21 листопад 2024, 22:40

В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...

GAME OF CHICKEN / ГРА В БОЯГУЗА

четвер, 21 листопад 2024, 22:25

Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...