Держава недоотримає $7 000 000 000: КСУ зробив "царський подарунок" Коломойському й обмежив повноваження НАБУ

Слідом за законом про незаконне збагачення, Конституційний суд України на вимогу дніпровського олігарха "торпедував" закон про НАБУ, скасувавши одне з ключових положень його діяльності

Конституційний суд визнав неконституційним положення пункту 13 частини першої статті 17 закону "Про Національне антикорупційне бюро України". Про це повідомляється на сайті суду, зазначають Патріоти України.

Відповідне рішення було ухвалене за конституційною скаргою АТ "Запорізький завод феросплавів" під час закритої частини пленарного засідання Другого сенату КС.

Відповідне провадження КСУ відкрив у жовтні 2018 року за скаргою акціонерного товариства "Запорізький завод феросплавів" - підприємства, що контролюється групою "Приват" Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.

Там вважали неконституційним повноваження НАБУ звертатися до суду з цивільними позовами щодо визнання недійсними угод фігурантів кримінальних розслідувань у топ-корупції.

Раніше у Центрі протидії корупції повідомляли, що скасування через суд таких угод — це механізм зупинки корупційних схем на час, поки ще йде розслідування у справі та ще не винесені вироки.

Загалом за 4 роки роботи НАБУ подало 42 позови, за якими визнали недійсними 92 сумнівні угоди. До держпідприємств мали повернутися 7 млрд грн. Після ухвалення КСУ цього рішення НАБУ більше не зможе оскаржувати угоди, доки ще триває розслідування.

З'явилась реакція НАБУ на цю ухвалу. "КС узаконив розкрадання коштів держпідприємств через закупівлі за завищеними цінами, позбавивши НАБУ права вимагати через суд анулювання незаконних угод. Це рішення — в інтересах організаторів корупційних схем, а не України", - йдеться в твіттері Національного антикорупційного бюро. Офіційну позицію НАБУ пообіцяло озвучити згодом.

Хіти тижня. Справа на 44 мільярди: Коломойський виграв важливий суд проти НБУ і "ПриватБанку"

вівторок, 28 січень 2020, 19:30

Верховний суд України відхилив касаційну скаргу НБУ про скасування рішень судів першої інстанції у справі про стягнення коштів з компанії "Гаджібей", що пов'язана з ексвласником "Приватбанку" Ігорем Коломойським, передають Патріоти України. Тепер НБУ б...

Українцям повернуть переплату за газ, куплений за страховою ціною, - Коболєв

вівторок, 28 січень 2020, 19:27

Переплата буде повернена після завершення сезону. Ціни на газ у січні 2020 року виявилися нижчими від прогнозованих. Тож українцям, які закупили газ за страховою ціною, повернуть переплату наприкінці опалювального сезону. Вартість газу на січень виявил...