Держслужбовці в Україні включатимуть до декларації не всі відомості про нерухомість, зарплату та рахунки за кордоном

Депутатам, чиновникам, суддям та іншим високопоставленим держслужбовцям мають намір повернути подачу е-декларації. Але при цьому їм готують зміни до закону, які спростять декларування фінансово-майнового стану, передають Патріоти України.

Ці зміни містяться в законопроекті №9534, який зареєстровано у Верховній Раді. Ініціаторами цього документа стали як представники "слуг", так і представники опозиції. У цьому питанні влада та опозиція виявили завидну одностайність. Законопроект уже розглянуто та схвалено Комітетом Верховної Ради з антикорупційної політики. Залишилось тільки його проголосувати.

Що пропонують у законопроекті 9534

Держслужбовцям не потрібно буде вносити до декларації відомості про суттєву зміну майнового стану, якщо йдеться про підвищення їхніх офіційних доходів. До війни зміну у розмірі оплати праці треба було декларувати. Втім, цей пункт можна зрозуміти. Відомості про офіційні зарплати громадян містяться у державних реєстрах. Вони не є закритою інформацією. Тому їх можна будь-коли витягти звідти.

Крім того, держслужбовці зможуть декларувати не все майно, яке перебуває в їхньому володінні або користуванні. Досі вони мали декларувати все майно, що є у володінні і користуванні як їх самих, так і членів їхніх сімей. Тепер народні обранці пропонують вносити в декларацію тільки те майно, яке відповідає сукупності двох необхідних умов:

  • якщо такий майновий об'єкт перебував у володінні або користуванні в сукупності не менше 183 календарних днів протягом строку, що включає звітний період та/або два місяці, що передували закінченню звітного періоду;
  • якщо ринкова вартість користування таким об'єктом (незалежно від того чи фактичне користування здійснюється на платній чи безоплатній основі) протягом періоду його користування в межах звітного періоду суб'єктом декларування перевищує 50 прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня звітного року (тобто, понад 134 200 грн, станом на 2023 рік).

Все, що коштує дешевше, декларувати не потрібно. При цьому, хто і як визначатиме вартість користування цим майном та вартість самого майна, абсолютно незрозуміло. Адже ця категорія дуже суб'єктивна.

Ще одна новація стосується банківських рахунків декларантів. Вони не зобов'язані будуть подавати в декларації відомості про банківські рахунки, відкриті ними або членами їхніх сімей в іноземних банках для отримання зарплати або грошової допомоги, якщо цей рахунок був відкритий у проміжок між введенням воєнного стану та набранням чинності цим законопроектом.

При цьому еДекларації держслужбовців знову з'являться у публічному доступі. Однак у них не відображатимуться адреси об'єктів, зазначених у декларації, та не відображатиметься місце проживання держслужбовця. Крім того, у доступному варіанті еДекларації також не буде імен родичів декларанта

В Україні можуть тимчасово скасувати відключення, а потім повернути найжорсткіший варіант графіків: Озвучено прогноз

субота, 27 липень 2024, 22:30

В Україні в серпні-жовтні значно скоротиться кількість відключень електроенергії. Однак вже взимку ситуація значно погіршиться: може повторитись сценарій липня, коли через спеку відключення тривали по 7 годин поспіль. Про це йдеться в публікації виданн...

Через два місяці військові можуть залишитись без зарплати: Голова бюджетного комітету Ради заявила про великі проблеми

субота, 27 липень 2024, 21:34

Уже наприкінці вересня українські військові можуть залишитися без зарплат, оскільки передбачені на це гроші були витрачені на закупівлю зброї на початку цього року. Про це повідомила голова бюджетного комітету Верховної Ради Роксолана Підласа в подкаст...