Дешево вже не буде: В Україні ціни на ключовий продукт сильно зростуть

Українцям не варто чекати на дешеву картоплю – сорти, що продаватимуться взимку, коштуватимуть дорожче за нинішні овочі. Ціни в супермаркетах можуть зрости до 35 гривень за кілограм, передають Патріоти України.

Про це, як повідомляє Zemliak.com, заявив директор картопляного господарства Ігор Шкурко. "По 3 гривні за кілограм, як було на початку минулого сезону у вересні-жовтні, уже картоплю продавати ніхто не буде", – зазначив він.

"Зараз ціна з урахуванням ПДВ на нормальну картоплю, яка може тривалий час зберігатися, складає 12 гривень за кілограм. Мова йде про середньоранні сорти", – зазначив він.

Водночас ціна на середньостиглі та пізні сорти картоплі, що буде закладатися на зберігання, буде вищою. Її оптова ціна може дійти до 20 гривень за кілограм, прогнозує керівник підприємства. Шкурко називає декілька причин, чому картопля стане дорожчою:

  • врожай у 2024 році був меншим, ніж торік;
  • високі ціни на насіннєву картоплю;
  • через спеку картопля перехворіла на альтернаріоз.

Але до рівня 35 гривень за кілограм закупівельні ціни не дійдуть – такі прогнози Ігор Шкурко вважає невірними. Хоча звичайні українці дійсно зможуть побачити такі роздрібні ціни у супермаркетах.

"Зараз у вересні буде невелике падіння ціни на картоплю, як зазвичай. У цей період населення почне масово копати урожай і продавати закупівельникам, бо людям знадобляться кошти на власні потреби", – пояснив Шкурко.

Готуйтеся до удару! Українцям влітку можуть повернути відключення світла

середа, 14 травень 2025, 11:56

В Україні в липні-серпні можливі погодинні відключення електроенергії через сильну спеку, яка традиційно призводить до зростання споживання електроенергії, особливо у вечірні години. Очікується, що це може спричинити дефіцит у системі, якщо частина ене...

Є великі перепони: У FT розкрили реальні перспективи угоди про надра зі США і пояснили, чому вигод можна не чекати 10 років

середа, 14 травень 2025, 11:28

Угода про надра між Україною та США не призведе до запуску видобутку щонайменше протягом десяти років і потребуватиме значних інвестицій з боку приватного сектору. Про це повідомляє газета Financial Times, передають Патріоти України. Угода має на меті ...