Діяти треба негайно: Європарламент оголосив надзвичайне кліматичне становище

Екоактивісти привітали рішення Європарламенту, однак заявили, що поки воно не підкріплено реальними діями. Вони закликають політиків посилити боротьбу з кліматичними змінами на ділі, а не лише на словах.

Європейський парламент оголосив про введення надзвичайного кліматичного становища і закликав всі країни ЄС взяти зобов'язання щодо припинення викидів парникових газів до 2050 року. Рішення було прийнято більшістю депутатів: «за» проголосували 429 з них, «проти» - 225, а ще 19 утрималися, повідомляють Патріоти України із посиланням на українські ЗМІ.

Дискусія з цього питання розділила членів найбільшої парламентської групи ЄС - правоцентристської Європейської народної партії. Багато з них підтримують термінові заходи по боротьбі з кліматичними змінами, але вважають формулювання «надзвичайна ситуація» - невдалим. На їхню думку, це викликає асоціації з законами нацистської епохи і має на увазі обмеження демократії і свободи слова.

Замість цього, вважають вони, що ліпше б було обговорити необхідність невідкладних заходів. Євроскептики, включаючи членів британської партії Brexit і частина консерваторів, передбачувано висловилися проти тексту резолюції. Проте, цього разу вони виявилися в меншості.

В ході окремого голосування Європарламент підтримав резолюцію, в якій зазначається, що нинішні кліматичні зобов'язання ЄС не відповідають цілям Паризької угоди. Депутати також проголосували за більш жорстке скорочення викидів - на 55% до 2030 року замість 40%.

Екоактивісти привітали рішення Європарламенту, однак заявили, що поки воно не підкріплено реальними діями. Вони закликають політиків посилити боротьбу з кліматичними змінами на ділі, а не лише на словах.

Тим часом, з кожним роком шанси зупинити кліматичну катастрофу стають все більш примарними. Якщо в 2010 році для цього необхідно було щорічно скорочувати викиди парникових газів на 3,3%, то сьогодні ця цифра становить 7,6%. Через п'ять років нам доведеться урізати обсяги викидів на 15,5% щорічно.

Так що там кажуть про кінець "епохи бідності"? Порівняння цін на продукти в Україні та Чехії: У якій країні зробити закупи дешевше

п’ятниця, 7 травень 2021, 17:15

У "Сніданку з 1+1" триває порівняння цін на однаковий продуктовий кошик в Україні та інших країнах. Журналісти порівняли вартість продуктів у Чехії та Україні, а також середню заробітну плату в країнах. Про це йдеться в сюжеті "Сніданку з 1+1" від 7 тр...

Хіти тижня. Китай втратив контроль над 20-тонною ракетою, що везла на орбіту перший модуль космічної станції КНР. "Чанчжен-5B" падає на Землю

п’ятниця, 7 травень 2021, 15:00

Китай втратив контроль над ракетою-носієм «Чанчжен-5B» (Long March 5b) - некерований летальний апарат вагою 21 тонну впаде на Землю в найближчі дні або тижні. Експерти прогнозують, що уламки можуть приземлитися в діапазоні північніше від Нью-Йорка, Мад...