Європейський парламент оголосив про введення надзвичайного кліматичного становища і закликав всі країни ЄС взяти зобов'язання щодо припинення викидів парникових газів до 2050 року. Рішення було прийнято більшістю депутатів: «за» проголосували 429 з них, «проти» - 225, а ще 19 утрималися, повідомляють Патріоти України із посиланням на українські ЗМІ.
Дискусія з цього питання розділила членів найбільшої парламентської групи ЄС - правоцентристської Європейської народної партії. Багато з них підтримують термінові заходи по боротьбі з кліматичними змінами, але вважають формулювання «надзвичайна ситуація» - невдалим. На їхню думку, це викликає асоціації з законами нацистської епохи і має на увазі обмеження демократії і свободи слова.
Замість цього, вважають вони, що ліпше б було обговорити необхідність невідкладних заходів. Євроскептики, включаючи членів британської партії Brexit і частина консерваторів, передбачувано висловилися проти тексту резолюції. Проте, цього разу вони виявилися в меншості.
В ході окремого голосування Європарламент підтримав резолюцію, в якій зазначається, що нинішні кліматичні зобов'язання ЄС не відповідають цілям Паризької угоди. Депутати також проголосували за більш жорстке скорочення викидів - на 55% до 2030 року замість 40%.
Екоактивісти привітали рішення Європарламенту, однак заявили, що поки воно не підкріплено реальними діями. Вони закликають політиків посилити боротьбу з кліматичними змінами на ділі, а не лише на словах.
Тим часом, з кожним роком шанси зупинити кліматичну катастрофу стають все більш примарними. Якщо в 2010 році для цього необхідно було щорічно скорочувати викиди парникових газів на 3,3%, то сьогодні ця цифра становить 7,6%. Через п'ять років нам доведеться урізати обсяги викидів на 15,5% щорічно.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...