Для декого зросте в кілька разів: Українцям розповіли про головні умови нарахування податку на землю

Податки на землю у 2022 році зростуть. Крім того, зміняться умови їх нарахування. Відтепер, наявність у землевласників та землекористувачів державних актів на землю є гарантованою підставою для сплати податку, інформують Патріоти України.

У зв’язку з прийняттям Закону України від 30.11.2021 р. №1914-1X "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень" розширено перелік підстав для нарахування земельного податку, визначених п. 286.1 ПКУ.

Зокрема, до підстав віднесено наявність у землевласників та землекористувачів державних актів на землю. Крім того згідно з пп. «д» п. 286.1 ПКУ для нарахування земельного податку застосовуються дані інших правовстановлюючих документів, якими посвідчується право власності або право користування земельною ділянкою, право на земельні частки (паї).

З 2022 року податок на землю змушені будуть платити навіть дрібні фермери, що мають у своєму користуванні менше 2 га землі та займаються рослинництвом. Якщо, наприклад, фермер отримав зі своєї землі прибуток, який перевищує 12 мінімальних зарплат (зараз це становить 78 тисяч гривень), то він буде змушений заплатити зі свого доходу 18% ПДФЛ та 1,5% військового збору. Таким чином, податок на землю з нового року зріс вп'ятеро - з 300 до 1500 гривень з гектара.

Водночас невідомо, що і звідки будуть змушені платити фермери, які зазнали збитків через неврожай. Адже аграрна галузь, як жодна інша, залежить від примх погоди.

А простим смертним? Посадовцям, які постраждали від війни, хочуть виплачувати до мільйона гривень

п’ятниця, 27 травень 2022, 6:56

Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів підтримав законопроект щодо виплати одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров’ю, завдану під час бойових дій, поранення або загибель під час проходження публічно...

Угорщина шантажує ЄС через Росію: Україна припускає, що з трубою "Дружба" може щось трапитися

четвер, 26 травень 2022, 18:22

Угорщина продовжує шантажувати Євросоюз та блокує запуск нафтового ембарго щодо Росії. Однак в України є важіль, за допомогою якого можна чинити тиск на Будапешт. Нафта на територію угорської держави надходить через нафтопровід Дружба, і з однією з нит...