В Україні змінять правила обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (автострахування, автоцивілка). Зокрема, страхові суми поступово зростуть до європейського рівня (1 млн грн на одного потерпілого), а застосування європротоколу розшириться. Потерпіла в ДТП особа зможе звертатися за страховою виплатою, навіть якщо винуватця не застраховано.
Такі зміни прописані в євроінтеграційному законопроєкті №8300, який депутати Верховної Ради (ВР) 21 травня ухвалили в другому читанні. Як повідомив перший заступник голови Комітету ВР з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк ("Голос"), за проголосували 294 нардепи.
"Домовилися, що низка важливих поправок для індустрії страхування буде додано до законодавства найближчим часом від Комітету", – додав депутат. Йдеться, ймовірно, про додатковий законопроект.
Загалом, за словами Железняка, новий закон покликаний " зробити автоцивілку дієвою". Серед іншого, у документі прописано:
Вас може зацікавити:Усика відсторонили від боксу після перемоги над Ф'юрі
Як уточнив голова податкового комітету ВР Данило Гетманцев ("Слуга народу"), наразі ліміт відповідальності страховика за шкоду, заподіяну життю та здоров'ю становить 320 000 грн на одного потерпілого, незалежно від кількості потерпілих, а за шкоду, заподіяну майну потерпілих – 160 000 на одного потерпілого, але не більше ніж 800 000 грн на одну страхову подію. Натомість протягом двох років після введення закону в дію пропонується поетапно збільшити суми за шкоду, заподіяну життю та здоров'ю потерпілих до 1 млн грн на одного потерпілого та 20 млн грн на один страховий випадок незалежно від кількості постраждалих, а за шкоду, заподіяну майну потерпілих – до 2 млн грн на один страховий випадок, незалежно від кількості постраждалих;
Щоб нові правила набули чинності, законопроєкт ще має бути підписаний спікером Верховної Ради та президентом України. Як зазначено у заключних положеннях документа, закон набирає чинності з дня наступного дня його опублікування, а вводиться в дію заднім числом з 1 січня 2024 року.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...