В Україні внесено чергові зміни до держпрограми єВідновлення. У найближчому майбутньому компенсації до 200 тис. грн зможуть отримати ті українці, які вже відремонтували власним коштом житло, пошкоджене під час війни, передають Патріоти України.
Відповідне рішення ухвалив Кабінет міністрів, повідомляє Мінреінтеграція. Так, які відремонтували пошкоджене житло внаслідок російської агресії самостійно, зможуть отримати компенсацію за свої витрати.
Раніше єВідновлення передбачало компенсацію лише для власників невідремонтованого житла, пошкодженого внаслідок бойових дій. "Ремонт та відновлення житла – один із центральних процесів. Вже працює програма єВідновлення, за якою виплачуються цільові кошти саме на ремонт житла", – зазначав раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Передбачається, що виплати за відремонтоване житло запровадять восени 2023 року. "Розраховуємо, що механізм буде готовий восени і після цього почнуться відповідні виплати", – уточнив Шмигаль.
Про новий механізм компенсацій мають пізніше повідомити Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури та Міністерство цифрової трансформації. Таке доручення відомствам надав уряд.
Які виплати дають за пошкоджене війною житло
Максимальна сума відновлення не може перевищувати 200 тисяч гривень. Кошти слід витратити протягом року з моменту їх отримання, інакше вони повернуться до держфонду.
Рішення про конкретну суму приймає комісія місцевої влади. Для цього спеціалісти проводять огляд пошкодженого майна.
Кошти надходять на спеціальний рахунок. Витратити гроші можна на товари та послуги з ремонту – причому лише в компаній, які беруть участь у програмі єВідновлення.
Заборонено переказувати кошти на інші рахунки, знімати готівку з рахунку, проводити оплати за реквізитами. Також картку не можна поповнити самостійно.
Гроші поки не виділятимуть на ремонт житла, яке знаходиться у непідконтрольних Україні населених пунктах. Перелік тимчасово окупованих або тих територій, де ведуться бойові дії, затверджує Мінреінтеграції.
В експертному середовищі вважають, що в короткій перспективі долар виглядає більш привабливою валютою для переведення в неї заощаджень, ніж євро. Річ у тім, що нині американська валюта має перспективи посилення, а отже, є більш надійною та прибутковою,...
Литовський президент Гітанас Науседа запропонував зафіксувати 1 січня 2030 року датою вступу України до Європейського Союзу, передають Патріоти України. Очільник держави відзначив, що зараз настав час лідерства і європейці повинні взяти на себе відпові...