В Україні більшість великих банків пропонує своїм клієнтам картки із встановленим овердрафтом. Тобто ви можете витратити з кредитки певну суму, а потім повернути її. Часто за умови повернення кредиту протягом пільгового періоду банки пропонують практично нульову процентну ставку. Однак при цьому заробляють на численних комісіях, передають Патріоти України.
Навіть якщо на кредитній картці є власні кошти, не знімайте їх у банкоматах. За це доведеться сплатити комісію від 1%. Крім того, окрема комісія нараховується і на перекази з картки на картку як власних коштів, так і кредитних (і комісія за кредитні кошти навіть вище).
Платіть кредиткою онлайн. Найкращий спосіб використовувати кредитку – оплачувати товари. У такому разі не буде жодної комісії при оплаті, крім того, банк бачитиме ваші транзакції. А що прозоріше операції, то більше шансів, що вам не уріжуть кредитний ліміт.
Слідкуйте за термінами. Українські банки пропонують пільговий період, протягом якого повернути гроші можна без переплат. Залежно від банку він може становити до двох місяців. Відразу після того, як цей термін закінчується, за кожен день використання кредитних коштів доведеться сплачувати.
Не порушуйте правила. Якщо ви не вносите щомісячні платежі, ставка може зрости. Приміром, у ПриватБанку за кредиту до 20 тис. грн реальна річна ставка становить 51,76%. Але якщо порушити умови договору, то ставка становитиме 81,6%.
Не використовуйте весь кредитний ліміт. Деякі банки передбачають можливість додаткового овердрафту. Наприклад, якщо у вас встановлений кредитний ліміт у 20 тис. грн, але після вас списалася комісія, то кредитний ліміт може бути автоматично збільшений на суму цієї комісії, а за додатковий кредит доведеться платити ще більше. У середньому на 100 боржників припадає 125 кредитів, тобто щоб виплачувати старі борги, доводиться влазити в нові. Головне правило: планувати свої витрати і не брати кредит, виплата якого стане для вас тяжкою ношею.
Національний банк України (НБУ) погіршив прогноз щодо зростання споживчих цін в Україні у 2025 році до 8,4%. У жовтні минулого року центробанк прогнозував інфляцію на рівні 6,9%. Про це заявив голова НБУ Андрій Пишний, передають Патріоти України. Крім ...
Ціни на моркву в Україні становлять 25–33 грн/кг і вже в 2,4 раза перевищують торішні показники. Основною причиною є скорочення запасів у господарствах на тлі високого попиту, що створює умови для подальшого подорожчання.Про це пишуть аналітики EastFru...