У жовтні інфляція в Україні прискорилася з 8,6% до 9,7% у річному вимірі. Про це йдеться в опублікованому 11 листопада звіті Національного банку України. У місячному вимірі ціни на споживчі товари зросли на 1,8%. На зростанні інфляції серйозно позначилося подорожчання сирих продуктів через погані погодні умови для сільського господарства. Збільшення вартості сировини, кормів і виробничих витрат, зокрема на енергію, повпливало на ціни на борошно, крупи, молоко і м'ясо. Швидше, ніж очікували, росли ціни на пальне, пояснює регулятор, також зросли витрати бізнесу на електроенергію й оплату праці, передають Патріоти України.
Ціни на непродовольчі товари прискорили зростання (на 2,9% у річному обчисленні), насамперед під впливом зміни валютного курсу.
Послуги в Україні подорожчали на 11,0% р/р, найсильніше – у сфері охорони здоров'я, зв'язку й особистого догляду. Натомість сповільнилося зростання вартості перевезень та експлуатації транспортних засобів, а також страхування.
Як зазначили в НБУ, у жовтневому прогнозі регулятор очікував виходу інфляції за межі 10% у січні 2025 року, "проте з урахуванням останніх фактичних даних посилилися ризики, що це може відбутися раніше". Регулятор очікує, що інфляційний тиск зберігатиметься до весни.
Пенсійний фонд України розповів про умови призначення пільгових пенсій. Про це йдеться в матеріалі ПФУ, передають Патріоти України. Умови призначення пільгових пенсій визначені частинами 1 – 3 статті 114 та Прикінцевими положеннями Закону України від 0...
В Україні посилять правила карткових переказів: з 1 червня з картки на картку без офіційного підтвердження заробітку можна буде перераховувати на 50 тис. грн менше, ніж зараз – до 100 тис. грн. Втім готуватись до нововведення самі банки радять уже зара...