
Кабінет міністрів планує модифікувати програму Національного кешбеку, яка передбачає компенсацію від держави 10% суми, витраченої на купівлю українських товарів. Про це в інтерв'ю LIGA.net розповів міністр економіки, довкілля та сільського господарства Олексій Соболев, передають Патріоти України.
Він наголосив, що уряд модифікує програму, щоб надати ще більше переваг українським товарам там, де є високий тиск імпорту.
"Наприклад, до нас звернулися виробники молочної продукції з пропозицією підвищити відсоток кешбеку за покупку твердих сирів, оскільки в цій категорії відчувають найбільший тиск імпорту. І одночасно знизити або взагалі відмовитися від кешбека на деякі інші найменування своїх товарів, де імпорт не становить загрози. Це стало б додатковим аргументом у конкурентній боротьбі за нашого споживача", – сказав Соболев.
За оцінками міністерства, програма уже суттєво збільшила кількість українських товарів у середньостатистичному чеку – з 65% на момент запуску до 75%. В програмі беруть участь 8,2 млн українців, 400 000 товарів українського виробництва та майже 2000 виробників.
"На програму спрямовано 5,7 млрд грн у 2025 році. У 2026-му ми очікуємо дещо менші суми. Плануємо модифікувати програму в такий спосіб, щоб створити більше попиту на українські товари з боку приватних споживачів за рахунок зменшення імпорту", – сказав міністр.
Українська система соцвиплат роками алишалась складною. Але проблема навіть не в цьому: сім'ї з подібним рівнем доходів могли отримувати різний обсяг підтримки залежно від того, до якої категорії належали. Саме тому Міністерство соціальної політики поч...
В Україні діє програма підтримки сімей з дітьми-школярами, які можуть отримати одноразову виплату у розмірі 5000 гривень для підготовки першокласників до навчального року за програмою «Пакунок школяра». Перші виплати надійдуть вже у липні-серпні — кошт...