Вже з 1 жовтня НБУ виведе з обігу купюри номіналом одна, дві, п'ять і 10 грн і перестануть вважатися грошима дрібні монети, зазначають Патріоти України. При цьому вже в наступному місяці українців очікують відразу два грошових нововведення. По-перше, перестануть приймати копійки номіналом одна, дві і п'ять копійок.
Копійки краще обміняти – в будь-якому українському банку їх прийматимуть до 20 вересня. А в Ощадбанку, ПриватБанку і в "Авалі" – до 30 вересня 2022. Ті, хто не встигнуть здати дрібні монети, більше не зможуть їх використати за призначенням.
По-друге, з'явиться купюра номіналом в 1000 грн. Глава НБУ Яків Смолій, презентуючи нововведення, пояснив: номінальні доходи українців збільшилися, гривня втратила частину своєї вартості, тому вже немає сенсу друкувати одну, дві, п'ять гривень. Вони швидко зношуються, а реальна купівельна спроможність цих купюр низька.
Поступово в Україні виведуть з обігу 25 копійок, дві, п'ять і 10 гривень. Все це відбудеться до кінця 2020 року. Паралельно з'являться монети номіналом в п'ять і 10 гривень. Це допоможе скоротити витрати НБУ на "друк" грошей.
Що цікаво, купюри 1,2 і 5 грн в середньому служать лише близько року, підрахували в Нацбанку. Для порівняння: 500 грн, які рідше використовують і до яких дбайливо ставляться, можуть "прожити" до 8 років. Поступово "папірці" зношуються, Національний банк забирає їх з обороту і друкує нові. На друк, а це складний процес з декількома рівнями захисту, іноді витрачають більше, ніж "коштує" купюра.
2025 року в Україні підвищення пенсій торкнеться лише тих, хто досяг встановленого вікового порогу. Йдеться про доплати за вік, на які може претендувати більшість пенсіонерів. Граничний розмір такої надбавки становить 570 гривень. Про це пише видання O...
Мінімальна пенсія в Україні має бути 4 тис. грн, середня – в межах 12-13 тис. грн, але останню ми не можемо собі дозволити. Про це в інтерв'ю "Новини.LIVE" 4 липня сказав голова комітету Верховної Ради України з фінансів, податкової та митної політики,...