Видання The Economist опублікувало рейтинг найбільш недооцінених валют у світі. Україна опинилася на 50 місці з 56 можливих, передають Патріоти України.
Видання The Economist наводить дані за січень. В Україні бургер Бік-Мак з Макдональдсу коштує 57 гривень, а у США – 137 гривень (близько 6 доларів).
Таким чином, курс української валюти недооцінений на 58,1% порівняно з фактичним обмінним курсом 23,90 гривень за долар.
Британські економісти вважають, що курс щодо купівельної спроможності повинен бути на рівні 10,05 гривень за долар.
У 2018 році за Індексом Біг-Мака, українська валюта була недооцінена на 69% і займала перше місце в рейтингу, а в липні 2019 року українська гривня зайняла 5 місце в списку найбільш недооцінених валют, тоді курс української валюти був недооцінений на 61,3%.
Цікаво! Найбільш недооціненими валютами світу в січні 2020 року є грошові одиниці ПАР, Росії, Румунії, Туреччини, Азербайджану та Малайзії.
Переоціненими валютами є тільки швейцарський франк і норвезька крона. У Швейцарії Біг-Мак коштує на 18,4% дорожче, ніж у США, у Норвегії – на 5,3%.
Що відомо про Big Mac index?Індекс Біг-Маку був розроблений виданням The Economist у 1986 році.
Методологія розрахунку індексу базується на теорії паритету купівельної спроможності, за якої валютний курс повинен зрівнювати вартість кошика товарів (у нашому випадку бургера) в різних країнах.
Гривня почала зміцнення ще влітку 2019 року. У липні курс валют вперше за останні декілька років опустився нижче 25 гривень за долар.
Зміцнення пояснюють так:
За версією Bloomberg у 2019 році курс української гривні відносно долара підвищився на 19%. Таким чином гривня стала першою у рейтингу валют, які найбільше виросли. У МФВ пояснюють зміцнення гривні відносно іноземних валют сприятливими умовами на міжнародних товарних та фінансових ринках.
Ціна на хліб в Україні менша, ніж у всіх інших європейських країнах. Однак тут відіграє сильну роль купівельна спроможність країн. Так заявив міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль в інтервʼю «Укрінформу», передають Патріоти України....
Доходи Росії від експорту нафти впали до найнижчого рівня з середини 2023 року, у той час як сам рівень експорту скорочується вже третій тиждень поспіль, а ціни на нафту знизилися на тлі торгівельної війни між США, передають Патріоти України. Як повідо...