Долар ослаб, але: Українцям порадили, в яку валюту краще перевести заощадження під час війни

Ажіотаж довкола долара зменшився - курс валюти стабілізувався, незважаючи на тривожні прогнози аналітиків. Глава Центру економічної стратегії Гліб Вишлінський дав пораду українцям, в яку валюту краще перевести заощадження під час війни, передають Патріоти України.

У середині березня гривня відрізняється стабільністю. Аналітик назвав ситуацію з американською валютою зрозумілою. Він наголосив на тому, що українці здивовані нинішнім курсом долара, який ослаб та не став підвищуватися.

Ситуація на ринку валюти

Гліб Вишлінський пояснив, що всі очікували нескінченного подорожчання долара, але цього не сталося з низки причин.

"По-перше, гривня була сильно девальвована на початку війни. Потім влітку, коли Україна не отримувала достатньо фінансової допомоги з боку міжнародних партнерів, Нацбанк змушений був вдатися до суттєвого друку грошей. Це також підштовхнуло до девальвації. Ситуація з міжнародними партнерами після цього суттєво покращилася. Вона повністю перекриває вже протягом тривалого періоду валютні резерви, необхідні для підтримки стійкого офіційного курсу на нинішньому рівні", - зазначив економіст.

За словами фахівця, зараз НБУ проводить більш жорстку політику для того, щоб зблизити офіційний та готівковий курси. Як один з інструментів використовувалася можливість купівлі валюти за офіційним курсом для подальшого розміщення на депозит.

Зміцнення національної валюти призвело до того, що українці почали отримувати мінімальні ставки за своїм доларовими депозитами. Вони почали цікавитись гривневими вкладами. У результаті долари, які вони купили по 37 грн, вдалося продати по 40. Отриманий прибуток люди розмістили вже на гривневі депозити і це призвело до зближення курсів.

"Це, по суті, валютна інтервенція з відстроченим впливом", – поділився Вишлінський.Фінансист висловив думку, що ситуація з доларів швидко стабілізується, якщо американська влада зможе стримати подальші удари по банківській системі.

Як зберігати заощадження

Гліб Вишлінський надав рекомендацію тим, хто має вільні кошти. Якусь суму можна тримати у валюті готівкою – на випадок непередбачуваного сценарію. Проте робити ставку на долар немає сенсу.

"Але для того, щоб отримувати дохід, найкращим варіантом є гривневі активи, починаючи від банківських депозитів. Для тих, хто має великі суми — облігації внутрішньої державної позики, військові облігації", — цитує експерта ТСН.

Агресор мусить платити: ЄС продовжив санкції проти Росії за окупацію Криму

понеділок, 17 червень 2024, 18:59

Рада ЄС ухвалила рішення продовжити санкції, введені ЄС у відповідь на незаконну анексію Криму та міста Севастополя Російською Федерацією, до 23 червня 2025 року, передають Патріоти України. Згідно з повідомленням, чинні обмежувальні заходи були вперше...

Без стажу не буде пенсії: Ось які виплати передбачені для тих, хто не виконав вимоги

понеділок, 17 червень 2024, 17:56

Українці, які не мають достатнього страхового стажу для пенсії, можуть отримувати державну соціальну допомогу, яку можна оформити в органах соціального захисту або ЦНАП. У 2024 році розмір цієї допомоги становить 2 361 грн, що відповідає прожитковому м...