Один з найбільших інвестиційних банків прогнозує падіння долара щодо інших валют на фоні економічного відновлення. Goldman Sachs почав відкривати короткі позиції на ринку, оскільки очікує, що відкриття економіки змусить інвесторів "вийти" з безпечного долара та вкладати свій капітал де-інде, передають Патріоти України.
Короткий продаж валюти передбачає запозичення цієї валюти, продаж її за поточною ринковою ціною, а потім чекання падіння ціни, щоб повернути валюту за нижчою ціною та повернути позику. Тому короткий продавець отримує прибуток, якщо валюта знецінюється протягом цього періоду.
Інвестиційний банк наразі розглядає привабливою норвезьку крону. Протягом останніх тижнів ця валюта зміцнюється і у Goldman Sachs рекомендують купити USD/NOK із цільовою ціною 8,75 крони щодо долара. Stop loss радять поставити на позначці 10,25. Наразі крона щодо долара – 9,29.
Економіка починає відновлюватися після послаблення карантинних заходів. У багатьох країнах, зокрема європейських зменшується рівень захворювання COVID-19. У ЄС виділили 750 мільярдів євро на фонд з відновлення наслідків пандемії. Натомість США і далі лідирують за кількістю хворих, рівень безробіття зростає, країну охопили масові протести та існує загроза розірвання торговельної угоди з Китаєм. Всі ці події не сприяють зміцненню долара, а навпаки. У Goldman Sachs додають, що за умов відновлення економіки інвестори почнуть вкладати гроші у інші більш ризиковані та прибутковіші активи, аніж долар.
Якщо долар і справді впаде, то курс гривні щодо долара зміцниться. Але щодо євро та інших валют – ні. Ця тенденція спостерігається вже кілька тижнів. Гривня протягом більше ніж місяць зміцнювалася щодо долара, але падала щодо євро.
Національний банк України (НБУ) погіршив прогноз щодо зростання споживчих цін в Україні у 2025 році до 8,4%. У жовтні минулого року центробанк прогнозував інфляцію на рівні 6,9%. Про це заявив голова НБУ Андрій Пишний, передають Патріоти України. Крім ...
Ціни на моркву в Україні становлять 25–33 грн/кг і вже в 2,4 раза перевищують торішні показники. Основною причиною є скорочення запасів у господарствах на тлі високого попиту, що створює умови для подальшого подорожчання.Про це пишуть аналітики EastFru...