До знецінення готівкової гривні може привести планова девальвація нацвалюти. Влітку 2023 курс долар в Україні за прогнозами продовжить дешевшати, при цьому гривня - зміцнюватися. Ця тенденція буде актуальною, але для цього є умови. Розглянемо від чого залежатиме вартість іноземної валюти.
Олена Коробкова, голова ради НАБУ, вважає, що вже з липня на валютний ринок може негативно вплинути повернення до довоєнної системи оподаткування пального. Тобто, автоматично збільшиться імпорт цієї продукції в Україну за "старими" цінами, що активізує попит на валюту. В результаті курс може зрости до 38 – 40 гривень.
Хоча Борис Кушнірук, економічний експерт, упевнений, що попит на валюту навпаки скоротиться: «Все пальне ми імпортуємо. Якщо воно внаслідок оподаткування зросте у ціні, попит нею може скоротитися. Відповідно, попит на валюту, необхідну для придбання нафтопродукту, також скоротиться».
Долар почне дорожчати, якщо Нацбанк таки відпустить курс згідно з домовленостями з МВФ.
«Коли вони кажуть, що потрібне вільне ціноутворення на долар, це потрібно здійснювати в нормальних умовах. Нині ж в Україні експорт удвічі менший за імпорт, а всю різницю закриває НБУ. Тобто ринку немає. А у нас є один гравець, у цьому випадку Нацбанк, який і все визначатиме», - каже один із експертів.
За словами Кушнірука, якщо НБУ піде на планову девальвацію, це може призвести до знецінення готівкової гривні до долара. У разі готівковий курс може девальвувати на 3 – 5%.
Українці, які не мають офіційної роботи, можуть купувати стаж для отримання високої пенсії в майбутньому. Причому легально – для цього вони мають сплачувати добровільні страхові внески. Розмір внеску можна визначати самостійно, однак для нарахування по...
У лютому курс долара в Україні відчуває на собі вплив двох основних факторів, які підтримують стабільність іноземної валюти. Завдяки цьому офіційний курс американської валюти до гривні продовжує залишатися стабільним, а готівковий долар не надто відріз...