Долари під матрацом, депозит чи облігації: Економіст розповів, як українці зберігають гроші

Українці традиційно міняють гривні на долари і вважають, що так зберігають свої гроші. На руках у населення близько $83 млрд, кажуть у Нацбанку. Якщо всі депозити перевести у валюту, то отримаємо тільки $15 млрд, розповів економіст Олександр Охріменко, повідомляють Патріоти України.

"Раніше на депозитах грошей було ще менше. Це не правильно. Фінанси повинні працювати, а не лежати під матрацом чи подушкою. Крім того, ситуація з банками стабільна. Зберігати гроші на депозиті надійно, головне знайти вигідні умови", - пояснює економіст.

Гривневі депозити у середньому пропонують під 12,3% річних. Можна зберігати заощадження і під 20, або 6-9%. "Загалом краще брати середні з мінімальними ризиками. Однак люди по-різному ставляться до цього. Одні категорично відмовляються розміщувати гроші на депозитах, інші несуть заощадження виключно у державні банки. При цьому популярні як довгострокові, так і короткострокові вклади. Є попит на депозити до запитання - коли кошти можна зняти з картки достроково", - каже Охріменко.

За його словами, вигідно мати кілька депозитів одночасно. Зберігати гроші невеликими частинами як у валюті, так і в гривні. Якщо банк збанкрутує, держава гарантує повернути вкладникам 200 тис. грн.

"Більшість громадян зберігають у банку кошти у межах гарантованої суми. Водночас депозити не враховують можливих курсових коливань гривні до іноземних валют. Їх дохідність зазвичай покриває тільки рівень інфляції в країні", - пояснює керівник професійного клубу забудовників Руслан Земляний.

Заощадження можна вкладати в облігації внутрішньої державної позики. "ОВДП мають кілька переваг - висока дохідність, відсутність податків та нульові ризики втратити гроші. Однак облігації не доступні для простого населення. Банки пропонують їх від мільйона гривень. Трапляються пропозиції і від тисячі. Але не треба забувати про додаткові витрати на відкриття та обслуговування рахунку", - резюмує Олександр Охріменко.

Джерело: Gazeta.ua

Друкарський верстат піде у хід? У НБУ розповіли, що буде з курсом долара восени

середа, 8 липень 2020, 10:59

Підстав для зростання курсу долара в Україні немає, а НБУ поки не збирається запускати "друкарський верстат", хоча "простір" для цього є. Про це сказав голова ради Нацбанку Богдан Данилишин в інтерв'ю "Сегодня", передають Патріоти України. "На сьогодні...

Хіти тижня. Краще, на що спромоглася "квітуча наддержава" Путіна: Окупанти осоромилися з запуском вантажних поїздів по Керченському мосту

середа, 8 липень 2020, 0:35

У анексованому Криму окупанти провели церемонію відкриття запуску вантажних поїздів по Керченському мосту. При цьому церемонія була зіпсована плачевним станом складу, який висміяли в мережі, зазначають Патріоти України. Люди написали, що схоже на те, щ...