Долари під матрацом, депозит чи облігації: Економіст розповів, як українці зберігають гроші

Українці традиційно міняють гривні на долари і вважають, що так зберігають свої гроші. На руках у населення близько $83 млрд, кажуть у Нацбанку. Якщо всі депозити перевести у валюту, то отримаємо тільки $15 млрд, розповів економіст Олександр Охріменко, повідомляють Патріоти України.

"Раніше на депозитах грошей було ще менше. Це не правильно. Фінанси повинні працювати, а не лежати під матрацом чи подушкою. Крім того, ситуація з банками стабільна. Зберігати гроші на депозиті надійно, головне знайти вигідні умови", - пояснює економіст.

Гривневі депозити у середньому пропонують під 12,3% річних. Можна зберігати заощадження і під 20, або 6-9%. "Загалом краще брати середні з мінімальними ризиками. Однак люди по-різному ставляться до цього. Одні категорично відмовляються розміщувати гроші на депозитах, інші несуть заощадження виключно у державні банки. При цьому популярні як довгострокові, так і короткострокові вклади. Є попит на депозити до запитання - коли кошти можна зняти з картки достроково", - каже Охріменко.

За його словами, вигідно мати кілька депозитів одночасно. Зберігати гроші невеликими частинами як у валюті, так і в гривні. Якщо банк збанкрутує, держава гарантує повернути вкладникам 200 тис. грн.

"Більшість громадян зберігають у банку кошти у межах гарантованої суми. Водночас депозити не враховують можливих курсових коливань гривні до іноземних валют. Їх дохідність зазвичай покриває тільки рівень інфляції в країні", - пояснює керівник професійного клубу забудовників Руслан Земляний.

Заощадження можна вкладати в облігації внутрішньої державної позики. "ОВДП мають кілька переваг - висока дохідність, відсутність податків та нульові ризики втратити гроші. Однак облігації не доступні для простого населення. Банки пропонують їх від мільйона гривень. Трапляються пропозиції і від тисячі. Але не треба забувати про додаткові витрати на відкриття та обслуговування рахунку", - резюмує Олександр Охріменко.

Джерело: Gazeta.ua

Прорив дамби під Красноярськом: Стало відомо про витік небезпечної речовини

неділя, 20 жовтень 2019, 13:47

Ртуть могла використовуватися при видобутку золота. Після обвалення греблі на золотодобувному руднику в Красноярському краї Росії, де загинули 15 людей, міг статися витік ртуті, передають Патріоти України. Як повідомляє "Інтерфакс" з посиланням на інфо...

Хіти тижня. Різке подорожчання долара в Україні: Експерт пояснив, що відбувається

неділя, 20 жовтень 2019, 12:00

Курс долара в Україні 18 жовтня виріс в обмінних пунктах на 20 копійок - до 25,11 грн за долар, а курс євро виріс на 34 копійки - до 27,92 грн за євро у порівнянні з попереднім днем, передають Патріоти України. З чим пов'язаний такий значний стрибок? У...