Долари під матрацом, депозит чи облігації: Економіст розповів, як українці зберігають гроші

Українці традиційно міняють гривні на долари і вважають, що так зберігають свої гроші. На руках у населення близько $83 млрд, кажуть у Нацбанку. Якщо всі депозити перевести у валюту, то отримаємо тільки $15 млрд, розповів економіст Олександр Охріменко, повідомляють Патріоти України.

"Раніше на депозитах грошей було ще менше. Це не правильно. Фінанси повинні працювати, а не лежати під матрацом чи подушкою. Крім того, ситуація з банками стабільна. Зберігати гроші на депозиті надійно, головне знайти вигідні умови", - пояснює економіст.

Гривневі депозити у середньому пропонують під 12,3% річних. Можна зберігати заощадження і під 20, або 6-9%. "Загалом краще брати середні з мінімальними ризиками. Однак люди по-різному ставляться до цього. Одні категорично відмовляються розміщувати гроші на депозитах, інші несуть заощадження виключно у державні банки. При цьому популярні як довгострокові, так і короткострокові вклади. Є попит на депозити до запитання - коли кошти можна зняти з картки достроково", - каже Охріменко.

За його словами, вигідно мати кілька депозитів одночасно. Зберігати гроші невеликими частинами як у валюті, так і в гривні. Якщо банк збанкрутує, держава гарантує повернути вкладникам 200 тис. грн.

"Більшість громадян зберігають у банку кошти у межах гарантованої суми. Водночас депозити не враховують можливих курсових коливань гривні до іноземних валют. Їх дохідність зазвичай покриває тільки рівень інфляції в країні", - пояснює керівник професійного клубу забудовників Руслан Земляний.

Заощадження можна вкладати в облігації внутрішньої державної позики. "ОВДП мають кілька переваг - висока дохідність, відсутність податків та нульові ризики втратити гроші. Однак облігації не доступні для простого населення. Банки пропонують їх від мільйона гривень. Трапляються пропозиції і від тисячі. Але не треба забувати про додаткові витрати на відкриття та обслуговування рахунку", - резюмує Олександр Охріменко.

Джерело: Gazeta.ua

Частину пенсіонерів зобов'язали написати спеціальну заяву: Кого стосується і скільки є часу, щоб не забрали виплату

субота, 12 липень 2025, 11:57

Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...

Індія тестує нове джерело енергії, що може поставити "хрест" на традиційній сонячній енергетиці

субота, 12 липень 2025, 9:32

Якщо найбільш населена країна світу і одна з головних економічних потуг планети досягне успіху у цій царині, енергетичний ринок, перш за все нафтогазовий, відчує це на власних перспективах. Азіатські країни, такі як Індія, вважають за краще впроваджува...