Стартап SolarGaps, що працює над розумними жалюзями, які генерують сонячну електроенергію, став першим українським стартапом, який отримав фінансування від Horizon 2020, передають Патріоти України.
Ми потрапили в 5% європейських стартапів, яким вдалося отримати кошти від Horizon 2020. Для нас це велика і важлива досягнення — не кожен день стартапу дають 1 млн євро безповоротних коштів на розвиток. Впевнені, в майбутньому наш продукт стане обов’язковою частиною smart cities, яка перетворює вертикальні фасади будівель в сонячні електростанції, — зазначив операційний директор SolarGaps Юрій Цвіркун.
Залучені інвестиції дозволять SolarGaps доопрацювати b2b-продукт і підготувати його до виходу на ринок. Крім цього у команді стартапу заявили, що вже отримали сертифікацію в Євросоюзі для b2c-продукту і через місяць почнуться продажі через дилерів в країнах ЄС. Ці два продукти будуть схожі зовні, але відрізнятися в технічному плані й з точки зору управління.
Засновник стартапу Євген Ерік розповів, що для отримання гранту команда виконала ряд серйозних умов: допрацювали продукт до так званої передмассової стадії та отримали безпосередньо сертифікацію в ЄС.
У 2017 році SolarGaps отримав 50 000 євро від Єврокомісії в рамках першої фази програми Horizon 2020 SME Instrument, а також 50 000 євро від ЄБРР в рамках програми кліматичних ваучерів.
Оскільки війна з Росією скорочують робочу силу, підприємства намагаються покрити гостру нестачу кадрів. Вони наймають більше жінок на традиційно чоловічі посади та звертаючись до підлітків, студентів та працівників старшого віку, передають Патріоти Укр...
Законопроєкт щодо масштабного підвищення податків в Україні готують до повторного першого читання. При цьому виникли серйозні складнощі з питанням оподаткування прибутків банків: народні депутати вимагають запровадити підвищену ставку, а Міністерство ф...