У Раді найближчими тижнями розглянуть проєкт постанови, який тимчасово блокує повернення виплат військовим у тилу в розмірі 30 тис. грн. При цьому доплати все ще можуть повернути. Наразі є кілька можливих джерел фінансування, передають Патріоти України.
Про це розповів у коментарі OBOZREVATEL народний депутат, заступник голови податкового комітету ВР Ярослав Железняк. "Судячи по графіку парламенту, (розглянуть постанову. – Ред.) у найближчі тижні, якщо не будуть внесені відповідні зміни в графік, що достатньо складно", – сказав він.
Чи повернуть виплати та звідки братимуть кошти для виплат?
Що стосується самого законопроєкта щодо повернення виплат військовим, є проблема із наявністю ресурсу, пояснює депутат. Для доплат потрібно 150 млрд грн щомісяця, але без внесень змін у бюджет це зробити буде вкрай важко.
"І я сумніваюсь, що уряд на це піде, враховуючи, що попереднім рішенням було взагалі скасувати ці виплати. До того ж, давайте говорити відверто, комунікаційна частина постраждала, що вилилось у 277 голосів у парламенті. Що стосується того, чи будуть взагалі вноситися зміни чи ні, тут перше й головне питання до коаліції. Я уважно дивився, хто голосував у складі "Слуги народу", без них це рішення не пройшло, вони дали тотальну більшість", – розповідає Железняк.
Щодо ресурсів для фінансування виплат, зазначає нардеп, найгірший вартіант – надрукувати гроші. За його словами, це знову призведе до зростання інфляції в Україні. Інший варіант – шукати додаткові ресурси.
"Перше та найбільше – митниця. Ми на ній втратили по оцінках комітету і нашої тимчасової слідчої комісії приблизно 120 млрд і, відповідно, це одна з найбільших втрат до бюджету. Друга частина – пришвидшити продаж конфіскованих російських активів. До бюджетного кодексу нещодавно була прийнята моя правка, що з тих активів можна відправити гроші на військові видатки", – додає депутат.
Як він підкреслює, з продажу конфіскованих активів потрібні 150 млрд грн не назбираються, але кілька мільярдів точно буде виручено. Третій варіант – боротьба з нелегалкою.
"17 млрд – тютюн, декілька мільярдів – алкоголь, аграрний бізнес теж, ми там знайшли додатковий ресурс у 12 млрд. Експорт "чорного" зерна – від 5 мільярдів та більше. Чи реально знайти додаткові гроші? Так, але для цього треба нестримна політична воля в боротьбі в тих сферах, в яких м'яко говорячи не дуже спостерігається політична воля, а головне – спроможність органів, які за це відповідають", – сказав Железняк.
Підсумовуючи нардеп сказав, що ця сума під'ємна, але план можна реалізувати в разі нестримного бажання влади й правильного пояснення міжнародним партнерам, що цей крок робиться за те, що почали боротися з корупцією.
"Я думаю, що ця сума під'ємна. Треба подивитися, що в нас на закупівлях в енергетичних підприємствах, там теж втрати колосальні. При правильному підході можна познаходити кошти", – зазначив парламентар.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...