Україна посіла третє місце в рейтингу великих експортерів лохини, які швидко зростають, збільшивши експорт на 21% щорічно (на 530 тонн на рік), передають Патріоти України з посиланням на EastFruit.
Зазначається, що темпи зростання експорту свіжої лохини з України у 2022 та 2023 роках різко прискорилися, незважаючи на повномасштабне вторгнення Росії. У 2022 році Україна збільшила експорт даної ягоди на 1,1 тис. тонн, а торік - на 940 тонн, досягши річного показнику у 4 тис. тонн.
Лідирує за темпами зростання експорту лохини в 2023 році - Грузія. Вона показала приріст на рівні 55% щорічно в період 2019-2023 років. Приріст експорту в 2023 році став у 2,5 рази більше, ніж у попередньому році, що дозволило Грузії вперше потрапити до топ-20 експортерів, випередивши такі країни, як Італія та Китай.
Друге місце посідає Зімбабве. Експорт лохини там зростає на 48% щорічно протягом останніх п'яти років. У 2022 році Зімбабве була світовим лідером за темпами зростання експорту серед топ-20 країн, і цей результат продовжився й у 2023 році.
У топ-20 минулого року потрапив також Китай, який дуже швидко збільшує площі під лохиною і поступово перетворюється на експортера цієї ягоди.
Знижували обсяги експорту в середньому за останні п'ять років лише Чилі, Аргентина та Нова Зеландія.
Серед першої десятки найбільших експортерів свіжої лохини, лідерами за темпами зростання були Сербія, Мексика та Марокко.
А світовим лідером експорту лохини з великим відривом від конкурентів залишається Перу. Незважаючи на різке зниження експорту в 2023 році, Перу експортувала в 2,5 рази більше лохини, ніж Чилі, а середні темпи зростання за п'ять років все одно становили 14,5%, або 28,2 тис. тонн на рік. Питому вагу Перу в чистій (без урахування реекспорту) міжнародній торгівлі свіжою лохиною в 2019-2023 роках аналітики EastFruit оцінювали у 30-32%.
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...