В уряді обговорили спільно з профспілками ймовірний розмір мінімалки на 2024 рік. Профспілки вважають, що запропонована чиновниками мінімальна зарплата на 2024 рік не відповідає реальному рівню очікуваної вартості життя, передають Патріоти України.
Натомість у Мінфіні не мають певності, що зможуть забезпечити видатки з бюджету хоча б на тому рівні, який пропонують урядовці.Отже, що пропонують в уряді, та наскільки це відповідає реальній вартості життя, розповіли на сайті Федерації профспілок України.
Зараз мінімальна зарплата в Україні становить 6700 гривень. Її було підвищено в жовтні 2022 року. На поточний рік підвищення мінімалки не заплановано. Тим часом, вартість життя невпинно зростає. Відповідно до розрахунків, вже в квітні цього року розмір реального прожиткового мінімуму становив 7782 грн. А до кінця 2023 він становитиме 9435 грн.
Водночас, Мінекономіки пропонує підвищити у 2024 розмір мінімалки до 7651 грн, а розмір посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС - до 3 443 грн (на сьогодні цей показник становить 2893 грн, його "заморозили" на рівні 2021 року).
Таким чином, мінімальна зарплата фактично покриватиме лише 81% прожиткового мінімуму. Отже, її не вистачить навіть на забезпечення мінімальних життєвих потреб.Тому профспілки наполягають, щоб мінімальна зарплата на 2024 рік була встановлена хоча б на рівні реального прожиткового мінімуму - 9435 грн.
Натомість Спільний представницький орган (СПО) роботодавців очікує, що підвищення мінімалки у 2024 році становитиме не більше 10-15% від теперішньої. Тобто, роботодавці розраховують, що мінімалка у 2024 році становитиме від 7370 грн до 7705 грн. Таким чином, сподівання роботодавців вписуються у плани уряду.
Мінфін, у свою чергу, пропозицію від профспілок (9435 грн) навіть не розглядає. У Мінфіні навіть не впевнені, чи потягне бюджет нові видатки, які неминуче зростуть із підвищенням мінімальної зарплати до 7651 грн. Отже, Мінфін чекає від Мінекономіки до 19 червня уточнений макропрогноз розвитку економіки на 2024 рік, аби здійснити усі необхідні розрахунки
Великі відсоткові ставки в банках Росії змусили російських підприємців шукати гроші у сусідніх державах. "Сбербанк" запропонував російським компаніям брати кредити в Білорусі, де працює дочірній банк. Про це пише The Moscow Times, передають Патріоти Ук...
Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...