Президент США Дональд Трамп позбавив Україну тимчасового позбавлення від мит імпорт сталі та виробів з неї – з березня українську продукцію обкладатимуть додатково 25%-и тарифами, як і імпорт з інших країн. Тому український уряд готується шукати альтернативне рішення, аби запобігти цьому. Про це заявила міністерка економіки Юлія Свириденко. Вона наголосила, що дії нової американської адміністрації закономірно вплинуть на українську металургійну галузь, передають Патріоти України.
За словами очільники Мінекономіки, останніми роками український Кабмін докладав усіх зусиль, аби українська сталь лишалася за межами 25% тарифів у США. Завдяки цьому у 2024 більша частина металургійного експорту (57,9%) було вивезено саме у США.
Загалом металурги продали у Сполучені Штати продукції на $503,3 млн з $869,1 млн, що було вивезено за кордон загалом. А саме:
"Водночас, як зазначається у самій прокламації Трампа, частка української продукції в імпорті сталі в США мінімальна і не має суттєвого впливу на американських виробників … Тому ми налаштовані на активну роботу з партнерами для пошуку оптимального рішення до 12 березня", – наголосила Свириденко.
10 лютого Дональд Трамп підписав указ про скасування тимчасового звільнення від мита для імпорту виробів з української сталі та виробів з неї. У документі це пояснюється тим, що з 2021 року українська сталь стабільно займала частку у 0,5% від загального імпорту США. Водночас частка експорту сталевих виробів, вироблених з української сталі компаніями з країн-членів Європейського Союзу, на ринок США зросла завдяки безмитному режиму на 11,2% – до 14,8%.
Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...
Якщо найбільш населена країна світу і одна з головних економічних потуг планети досягне успіху у цій царині, енергетичний ринок, перш за все нафтогазовий, відчує це на власних перспективах. Азіатські країни, такі як Індія, вважають за краще впроваджува...