Президент США Дональд Трамп позбавив Україну тимчасового позбавлення від мит імпорт сталі та виробів з неї – з березня українську продукцію обкладатимуть додатково 25%-и тарифами, як і імпорт з інших країн. Тому український уряд готується шукати альтернативне рішення, аби запобігти цьому. Про це заявила міністерка економіки Юлія Свириденко. Вона наголосила, що дії нової американської адміністрації закономірно вплинуть на українську металургійну галузь, передають Патріоти України.
За словами очільники Мінекономіки, останніми роками український Кабмін докладав усіх зусиль, аби українська сталь лишалася за межами 25% тарифів у США. Завдяки цьому у 2024 більша частина металургійного експорту (57,9%) було вивезено саме у США.
Загалом металурги продали у Сполучені Штати продукції на $503,3 млн з $869,1 млн, що було вивезено за кордон загалом. А саме:
"Водночас, як зазначається у самій прокламації Трампа, частка української продукції в імпорті сталі в США мінімальна і не має суттєвого впливу на американських виробників … Тому ми налаштовані на активну роботу з партнерами для пошуку оптимального рішення до 12 березня", – наголосила Свириденко.
10 лютого Дональд Трамп підписав указ про скасування тимчасового звільнення від мита для імпорту виробів з української сталі та виробів з неї. У документі це пояснюється тим, що з 2021 року українська сталь стабільно займала частку у 0,5% від загального імпорту США. Водночас частка експорту сталевих виробів, вироблених з української сталі компаніями з країн-членів Європейського Союзу, на ринок США зросла завдяки безмитному режиму на 11,2% – до 14,8%.
Кадровий дефіцит у Росії минулого року досяг 7,6% від загальної чисельності зайнятих – це 2,2 млн осіб із 27,2 млн. Такий рівень став рекордним за весь час спостережень із 2008 року. Про це свідчать дані Росстату, передають Патріоти України з посилання...
Brent торгується нижче $60 за барель, російський Urals купуватимуть ще на десяток доларів нижче. РРішення Саудівської Аравії збільшити видобуток нафти призводить до стрімкого падіння цін. Московія під загрозою глибокої кризи, подібної до колапсу 1990-х