Експерт розповів, скільки знадобиться часу на відновлення енергосистеми України та коли Києву можна буде не боятися блекауту

Країна-агресор Росія настільки сильно зруйнувала енергетичну систему нашої країни, що на її відновлення потрібно кілька років. І це за певних умов, передають Патріоти України.

За словами директора Центру дослідження енергетики Олександра Харченка в ефірі телемарафону "Єдині новини", без нових обстрілів мінімально необхідний термін – кілька місяців. А ось повне відновлення вимагатиме від року до півтора року.

"Навіть якщо залишити за дужками атаки, то відключення та стабілізаційні графіки нікуди не подінуться ще кілька місяців. Це мінімум. Це найкоротший термін, який потрібен, щоб відновити енергосистему до стану живої: такої, яка може нормально забезпечити споживачів електрикою", - сказав Харченко.

Він зазначив, що сьогодні дефіцит в енергосистемі ускладнюється з кожним градусом холоду."Кожен градус холоду додає додаткове навантаження, що вимагає залучення нових об'єктів генерації", – сказав експерт. Також Харченко наголосив, що повне відновлення займе рік-півтора.

Що стосується Києва та Київської області, то вони належать до енергодефіцитних районів України. Регіон має зовнішні джерела живлення та невеликі внутрішні потужності. Тому столиця залишається найуразливішим місцем — і про це знають росіяни, які регулярно намагаються знеструмити місто. Проте з середини лютого Києву блекаут вже може не загрожувати. Навіть якщо система і не працюватиме, то все одно люди будуть отримувати тепло і воду.

"Є дуже чіткий план, що робити, яким чином зміцнити енергосистему, яким чином підсилити фізичну безпеку наших енергооб'єктів, як захищати їх від дронів і ракет. Зараз над цим працюють найкращі військові інженери", - розповів Харченко.

Крім того, за його словами, енергетики України збирають досвід з усього світу, хоча насправді український досвід зараз вже більший за будь-який світовий.

"Проте додати фізичну безпеку, поміняти структуру генерації, розвинути додаткову мережу, зокрема високовольтних ліній, які можуть використовуватися і водночас резервними, - все це потребує чималих коштів", - підкреслив Харченко.

За його словами, йдеться про нову схему електроживлення, засновану на резервній генерації, в тому числі для водоканалів і систем теплопостачання.

"Якщо все вдасться зробити так, як зараз заплановано, то з середини лютого Києву буде все одно на будь-який блекаут. У місті буде резервна генерація для водоканалів, для теплових станцій. Щоб якщо система не працює, всі отримали живлення, тепло і воду", - констатував Харченко.

У майбутньому за таким же прикладом забезпечуватимуть інші великі українські міста, пояснив енергетик. Олександр Харченко також зазначив, що найскладніша ситуація в енергетиці спостерігається зараз у Херсоні та Миколаєві. В Одесі ситуація покращилася, проте також залишається складною через те, що регіон був найменш розвинений у плані енергомереж.

"Харків — дуже розбито все… І є ще одне місто, де дуже складна ситуація, — це Львів. У Львів цілилися багато разів, і багато об'єктів просто повністю знищено", — додав директор Центру дослідження енергетики.

Вартість газу для побутових споживачів в Україні: Озвучено тарифи на наступні 12 місяців

четвер, 2 травень 2024, 9:59

Усі 12 постачальників, що наразі присутні на ринку, оприлюднили свої річні тарифи на газ для побутових споживачів. Йдеться про ціни на природній газ, що будуть діяти до квітня 2025 року, передають Патріоти України. Зазначається, що як і два попередні с...

Ситуація критична? Половина енергетичної системи України пошкоджена, - Кулеба

четвер, 2 травень 2024, 9:50

Половина енергетичної системи України пошкоджена, про це заявив очільник МЗС Кулеба в інтерв'ю американському виданню Foreign Policy, передають Патріоти України.